9. juuni 1997 kell 22:00

Lätis nüüd uus kauplemissüsteem

Riia börsil käivitus täna uus elektrooniline kauplemissüsteem. Uus asi tekitas algatuseks pisisegaduse ja kauplemine hilines. Lõppkokkuvõttes kujunes börsikäibeks 80 000 latti. Aktiivseimad, Unibanka ja Klaasfiiber, püsisid stabiilsena 3,40 latil. Uustulnuk Olainfarm tegi viisaka käibe 26 000 latti, tema hinnaks kujunes 2,45 latti. Hinnad olid põhiliselt stabiilsed, väikese allatrendiga.

Maaklerite kommentaaride kohaselt liigub Vene turg tasapisi üles vaid inertsist. RTS-indeks tõusis küll arvestatava 1,30%, kuid turumaht jäi napiks ning vaid päeva teisel poolel nähti mängu lülitumas välisinvestoreid. Võitjad olid samad mis reedelgi -- Norilski Nikkel, Surgutneftegaz ning Hoiupank.

Vilniuse börsi on tabanud tõeline masendus. Börsikäive jäi eile samale tasemele võrreldes reedega ning hinnad liikusid mõnevõrra alla. Ainsana äratas investorite huvi Roki?kise juustuvabrik, millega toimus mitu suuremat tehingut.

Kõiki kolme Balti börsi on tabanud suveuni ja see on ka Balti indeksi lõpuks langusele viinud. Juuli alguseni soovitame oma väärtpaberikonto unustada.

Hetkel kuum