3. juuli 1997 kell 22:00

Amsterdami pubis on hea aura

Amsterdami pubi on Amserv Groupi nõukogu esimehe Raivo Aavisto sõnul ideaalseks lõõgastumiskohaks pärast pingelist tööpäeva. Aga ka suviseks argipäeva ärilõunaks. «Siin on alati hea aura ja meeldiv seltskond,» kiidab Aavisto.

Samuti võimaldavad pubi kaks eraldi sissepääsuga saali korraldada kinniseid klubiõhtuid, mil üks saal on reserveeritud, teine tavakülastaja päralt.

Külastajaid näikse jätkuvat, sest pubi on hea asukoha ja suurepärase köögiga, ka hinna ja kvaliteedi suhe on tasakaalus. Amsterdami pubi suurimaks puuduseks on masendavalt halb parkimisvõimalus: selle ukse ette autoga ei sõida.

Interjöör on igati pubilik. Domineerib peitsitud puit. Valida võib suurema või väiksema laua, mõlemas saalis on baarilett pukkidega. Ühte saali kaunistav seinamaaling on kahtlemata pubi uhkuseks. Siia sobivad ka kit?ilikud aksessuaarid aknalaudadel.

Küsimus, kuivõrd Amsterdam esindab hollandi kööki, tekib ka taustamuusikasse süvenedes. See on tüüpiline eurotümps.

Valime maalinguga saali nurgelise nurgalaua, mis hiljem suurte praetaldrikute all väiksekski kipub jääma. Tunnen, et ka tool võiks natuke suurem olla, kuigi Raivo Aavisto kinnitab, et tema iste on igati mugav. Ringi vaadates selgub, et siin kasutataksegi erinevaid toole, mis paistab meie söögikohtades lausa trendiks muutuvat.

Toidukaarti lehitsedes nendib Aavisto, et roogade valik on küll piiratud, kuid ometi on siin arvestatud võimalusega tellida kas liha, kala või taimetoitu. «Pubi puhul võiks ehk olla suurem kergete suupistete valik,» arvab ta, lisades, et praadide ja eelroogade nimistu on täiesti vastuvõetav.

Eelroogadest valib Aavisto suitsulõhesalati (45 kr), hinnates kala sobivust rikkalikult lisatud rohelise ja kastmega. Praadidest eelistab ta piprapihvi (85 kr), kiites eriti pihvi poolenisti läbiküpsetatud ehk medium-astet. Samas ta möönab, et liha võiks olla natuke vürtsikam. Aavisto hindab ka tunnustavalt prae juurde tellitud kartulikotlette sibulaga (15 kr). Et menüüs puudub keedukartul, tuleb minu valiku -- praetud lõhe ?ampinjonide ja paprikaga (85 kr) -- juurde valida kartulikroketid küüslaugukastmes (15 kr).Ometi võiks jääda võimalus tellida hõrgu kala juurde (isegi kui see on praetud) lihtsalt keedukartulit.

Hetkel kuum