29. juuli 1997 kell 22:00

Tallinna Kaubamaja plaanib Tartusse uut kaubanduskeskust

Eelmisel reedel kohtusid ASi Tartu Kaubamaja nõukogu esindajad Tartu tarbijate kooperatiivi nõukogu liikmetega, et arutada Tartu kaubamaja laiendamist. Kaubamaja laiendamisest selle taga asuva parkla kohale on räägitud viimased viis aastat.

«Turg on Tartus paari aasta pärast valmis suure kaubamaja jaoks, olemas on head ehitusfirmad ja minu arvates on kätte jõudnud õige aeg korraliku kaubamaja ehitamiseks,» sõnas ASi Tartu Kaubamaja juhatuse esimees Jaan Kallas. Tema meelest võiks praeguse kaubamaja taha ehitada 6000 ruutmeetri suuruse põrandapinnaga kaubanduskeskuse, kus müüdaks ka toidukaupu.

Tartu tarbijate kooperatiivi nõukogu esimees Aavo Mölder on tagasihoidlikum. Tema sõnul oleks sajandivahetuseks Tartusse vaja juurde vähemalt 2000 ruutmeetri suurust kaubanduspinda, kooperatiiv tunneb ise huvi toidukaubandusega tegelemise vastu.

«Kaubamaja taga seisab hea krunt ja arvan, et otsustame uue kaubamajakorpuse ehitamise põhimõtted lähemate kuude jooksul,» lausus Mölder. Kooperatiiv kavatseb uue kaubamaja ehitamiseks leida raha senise kaubamaja hoone müügist.

«Täna on kindel see, et Tartu kaubamaja oli, on ja jääb ning sajandivahetuseks on kindlasti ka midagi juurde ehitatud,» ütles nii Tartu kui Tallinna kaubamaja nõukogu esimees Toomas Luman.

Millal võimalikku ehitamist alustatakse, kes ehitab ja kui suur tuleb rajatav kaubanduskorpus, see on Lumani sõnul veel lahtine. «Äri ei tehta kiirustades ja täpsemalt saab sellest rääkida alles siis, kui see on päris konkreetne,» ütles ASi EE-Grupp juhatuse esimees Toomas Luman.

Tartu kaubamaja ja tarbijate kooperatiivi nõukogude liikmete eelmisel nädalal toimunud läbirääkimiste üks teema oli ka tarbijate kooperatiivile kuuluva kaubamajahoone müük ASile Tartu Kaubamaja.

«Summadest veel juttu ei olnud, aga eks ühed tahaksid võimalikult kallilt müüa ja teised võimalikult odavalt osta,» ütles Aavo Mölder. Tema sõnul oleks kergem omavahel asju ajada, kui tarbijate kooperatiiv ja kaubamaja asuksid omaette kinnistutel ja oleksid võrdväärsed partnerid. Praegu maksab Tartu kaubamaja tarbijate kooperatiivile kaubamaja kasutamise eest renti.

Tartu kaubamaja kõrval asuva maaliinide bussijaama kohale ehitab Emajõe Ärikeskuse AS 6800 ruutmeetri suuruse pinnaga 14korruselist büroohoonet, mille esimesele korrusele tulevad ka kaubanduspinnad.

«See on ärikeskuse esimene ehitusetapp ja tööd algavad 1. oktoobril,» sõnas Emajõe ärikeskuse ja ASi Estiko nõukogu esimees Kalju Hellenurm. «Objekt peab valmima 1. juuliks 1998,» lisas ta. Tema sõnul on hoone neljale korrusele on juba ostusoovijad olemas.

«See on ainult hea ja sunnib ka Tartu kaubamaja pingutama,» kommenteeris Aavo Mölder. Jaan Kallas ja Toomas Luman on aga seisukohal, et kaubamaja naabrusse kavandatavast ärikeskusest kaubamajale tõsiseltvõetavat konkurenti ei tule.

Hetkel kuum