31. juuli 1997 kell 22:00

Tammsaare tee pikendus saab valmis õigel ajal

Tee-ehituse 201 miljoni kroonisest maksumusest on tänaseks tehtud töid 170 miljoni krooni eest, kinnitas Lillemäe. Tema sõnul jääb peatöövõtja jaanuaris linnavalitsusega sõlmitud lepinguga ettenähtud maksumuse piiresse ja ehitus valmib tähtaegselt.

Ehituse kogumaksumus on koos projekteerimis- ja järelevalvekuludega 215,6 miljonit krooni esialgu avalikkusele teavitatud 130 miljoni krooni asemel.

Abilinnapea Kalev Kallo sõnul on linna järgmise aasta eelarve põhimõtetes kirjas, et teedeehituseks ja -remondiks eraldatakse 31 protsenti kapitaalmahutustest ehk 118 miljonit krooni. Sellest kulutataks teede uuendamiseks 50 miljonit krooni, ülejäänu läheb Mustamäe tee lõpetamiseks, Tartu maantee ja Peterburi tee ringide ümberehitamiseks ning Astangu tänava ühendamiseks Õismäega.

Tammsaare tee pikendusel on enamik ehitustegevusest Lillemäe sõnul koondunud praegu Pärnu maanteel asuva silla ümber, mujal tegeldakse peamiselt viimistlustöödega.

«Sillale lasime liikluse varem peale, et saaks hakata elektrikaableid vedama,» seletas Lillemäe. «Kogu tee ulatuses peaks liiklus avatama septembris.»

Oktoobrisse jäävad Järve raudteeülesõidukoha likvideerimine ja veetrassi ehitus Järve tänavale, samuti territooriumi korrastamine ja puude istutamine.

Seoses tee-ehituse valmimisega on alanud ka Tammsaare tee äärde kavandatud bensiini- ja teenindusjaamade ehitus. Lillemäe sõnul ehitatakse tee äärde viis uut bensiinijaama. Uued jaamad kavatsevad avada Neste, Lukoil, Statoil, Shell ja EK.

Eelmisel aastal tegid alltöövõtjad Tammsaare tee ehitusel töid kokku 101,4 miljoni krooni eest, tänavu on kulutatud ligi 70 miljonit krooni.

Tee-ehituse rahastami- seks võttis Tallinna eelmine linnavalitsus laenu rahvusvaheliselt finantsorganisatsioonilt Nomura. Tee-ehituse ja teiste projektide elluviimiseks laenatud 480 miljonist kroonist tuleb tänavu tagasi maksta 217,9 miljonit.

Hetkel kuum