5. august 1997 kell 22:00

Eesti Loto jõuab sellel aastal kasumisse

Esimesel poolaastal oli riiklikke lotosid korraldava firma käive 70 miljonit krooni, mis on neljandiku võrra suurem kui eelmise aasta esimesel poolel, lausus Kolga. Käibe kasv oli ootuspärane ja teisel poolaastal peaks see võrreldes eelmise aastaga suurenema veelgi, lausus ta.

Eesti Loto käibe suurendamiseks kavatseb firma korraldada uusi loteriisid. Need peaksid omakorda suurendama mängijate arvu, lausus Kolga.

Prognoositava käibe ja kasumi kohaselt peaks Eesti Loto rentaablus olema aasta lõpuks ainult kolm protsenti. «Meie põhiline eesmärk ei ole kasum, vaid see, et suudaksime maksta riigile rohkem hasartmängumaksu,» sõnas Kolga.

Esimesel poolaastal tasus Eesti Loto riigile üheksa miljonit krooni hasartmängumaksu, millest pool läheb olümpiaettevalmistuse toetamiseks. Martti Raju Eesti olümpiakomiteest lisas, et sportlased on tagasiulatuvalt alates märtsist saanud hasartmängumaksust 2,8 miljonit krooni.

Aasta lõpuks peaks hasartmängumaksuna riigile laekuv summa kasvama kuni 20 miljoni kroonini, ütles Kolga

Septembris paneb Eesti Loto müüki uue kiirloterii, oktoobris või novembris toob turule uue online-mängu ning aasta lõpul korraldatakse traditsiooniline aastalõpuloterii.

Samal ajal jätkab Kolga sõnul Eesti Loto ka koostööd Tallinna hipodroomiga traavivõistluste totalisaatori pidamiseks.

Septembris tahab Eesti Loto kirjutada firmaga Eurogoals alla rahvusvahelise jalgpalliennustusvõistlusega ühinemise lepingule.

Aasta esimese kuue kuuga võideti Eesti Loto loteriidega ligi 36 miljonit krooni.

Hetkel kuum