14. august 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Telefoni teel kaupade müüki korraldav AS Müügimeistrid investeerib üle 550 000 krooni oktoobris avatavate kontorite käivitamiseks Tartus ja Riias.

ASi Müügimeistrid tegevdirektori Tarmo Lausi sõnul investeerib firma tegevuse alustamiseks Riias enam kui 400 000 krooni. Tartu kontori käivitamiseks on ette nähtud 150 000 krooni.

Laus peab telefonimüüki perspektiivikaks nii Eestis kui Lätis. «Ligi 35 protsenti müügikõnedest lõpeb tehingu sõlmimisega,» märkis Laus.

Hetkel töötab ASil Müügimeister kaks kontorit Tallinnas, andes tööd neljakümnele inimesele. Lausi sõnul sooritatakse Müügimeistri telefonidel päevas ligikaudu 2900 müügikõnet.

Riias hakkab oktoobris tööle ASi Müügimeistrid tütarettevõte SIA Telemarket, mille järgmise aasta käibeks planeerib Laus kolm kuni neli miljonit krooni.

AS Müügimeistrid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte aktsiakapitaliga 400 000 krooni. Firma tänavuse aasta seitsme kuu käive oli kaks miljonit krooni. BNS

Nokia tutvustas uut cdma-telefoni Nokia tutvustas esmaspäeval Ameerika Ühendriikides oma esimest digitaalset cdma-telefoni. Telefon tuleb müügile juba augustis.

Nokia 2180 on 800 MHz lainepikkusel toimiv kahesüsteemne telefon, mida saab kasutada ka analoogvõrgus.

Nokia alustas cdma-uuringuid 1991. aastal, mil San Diegosse asutati spetsiaalne tootearenduskeskus. BNS

Radiolinja tegevuskasum suurenes peaaegu kaks korda Soome Radiolinja kontserni esimese poolaasta tegevuskasum kasvas 33,4 miljoni margani ehk seitsme protsendini käibest.

Möödunud aasta jaanuaris--juunis oli Radiolinja tegevuskasum 18,3 miljonit ja terve aasta tegevuskasum 33,6 miljonit marka.

GSMi-turg kasvab Soomes endiselt hoogsalt, ütles Radiolinja tegevdirektor Pertti Malva. Malva prognoosib kompaniile head käivet ja kasumit ka aasta teisel poolel.

Radiolinja kontserni käive oli jaanuaris--juunis 472,3 miljonit marka ehk 115 protsenti suurem kui möödunud aasta samal ajal.

Käivet kasvatas klientide arvu kiire suurenemine ja GSM-standardi populaarsuse kasv. GSM-lepinguid sõlmiti kevadel ja suvel rekordiliselt, mis tõstis Radiolinja klientide arvu üle 400 000.

Radiolinja investeeris GSM-võrku aasta esimesel poolel üle 300 miljoni marga ehk 20 protsenti rohkem kui möödunud aasta esimesel poolel.

Radiolinja tütarfirma Radiolinja Eesti AS juurdekasv oli aasta esimesel poolel samuti suur. Radiolinja käive oli aasta esimesel poolel 38 miljonit Eesti krooni ehk 129 protsenti suurem kui aasta eest. Radiolinja Eesti sõlmis tänavu esimesel poolaastal rohkem liitumislepinguid kui möödunud aastal kokku ning firma Eesti klientide arv kasvas üle 19 000 piiri. BNS

Eesti Mobiiltelefon avas Pärnus uue teenindusbüroo Eesti Mobiiltelefon (EMT) ja mobiiltelefone müüv firma Esmofon avasid eelmisel nädalal Pärnus Rüütli tänav 55 ühise teenindusbüroo.

Tänu ulatuslikule müügivõrgule on EMT ainus mobiilsideoperaator, kes suudab oma kliente teenindada 85 paigas üle Eesti, märkis Jüri Kriisemann EMTst.

EMT peadirektor Tõnu Tee ütles, et Pärnusse büroo avamise eesmärk on parandada eeskätt Pärnu ja selle lähiümbruse, aga ka suvepealinna külastavate inimeste võimalusi EMTga liitumisel ning olemasolevate klientide teenindamine.

Juuli lõpus laienes NMT 450 ja GSM-side leviala ka Tõstamaale ja Audrusse, mis peaks samuti pärnakate mobiilide ostmise aktiivsust tõstma.

Augustis alustavad tööd Selja ja Vändra tugijaamad, mis võimaldavad kasutada GSM-sidet kogu Rakvere-Paide-Pärnu maanteel.

Selle aasta lõpuks peaks GSMi leviala laienema ka Kilingi-Nõmmele ja siis on praktiliselt kogu Pärnu maakond mobiilsidega kaetud. Erilise tähelepanu alla on EMT võtnud Pärnu kesklinna, kuid võrgu lühiajalist ülekoormust suurte massiürituste ajal ei õnnestu ilmselt kunagi täielikult vältida, märkis Kriisemann.

EMT GSM-võrgu leviala katab praegu 90 protsenti Eesti rahvastikust ja 65 protsenti territooriumist, NMT 450 võrk katab peaaegu kogu Eestit. ETA

Hetkel kuum