25. august 1997 kell 22:00

Hansapank sai miljardise kliendi

Hansapanga juhatuse aseesimees Rain Lõhmus ütles, et tegemist on lühiajalise deposiidiga, mille on hoiustanud üks suur välismaine klient, kes kavatseb raha kasutada investeerimiseks. Raha on deponeeritud välisvaluutas ja sellest tulenevalt paigutas Hansapank raha edasi välispankadesse, lisas ta. Suurkliendi nime Lõhmus avalikustada ei soovinud.

Ühispanga kapitaliturgude osakonna juhataja Margus Kangro spekuleeris, et võib-olla oli selline bilansimahu kasv tingitud Hansapank-Eesti ja Hansapank-Latvija omavahelisest rahalaenamisest, et tõsta bilansimahtu ja säilitada liidripositsioon Eesti panganduses Ühispanga ees. Tema sõnul on vähetõenäoline, et Hansapanka deponeeris raha mõni välisfirma.

Hansapanga intressitoodete ja finantsriskide osakonna juhataja Erkki Raasuke ütles, et suur tähtajaliste hoiuste kasv pole seotud vajadusega tahtlikult panga bilansimahtu suurendada. Ta lisas, et mitte mingil juhul ei toimunud Hansapanga ja Hansapank-Latvija omavahelist rahalaenamist. «Kui midagi sellist oleks olnud, siis ma enam ei töötaks selles pangas,» kinnitas ta.

Hansapanga kapitaliturgude juht Tõnis Haavel lisas, et panka raha hoiustanu polnud Hansapanga tütarettevõte. Ta ütles, et see raha võib tänaseks juba pangast väljas olla.

Hansapanga ühe kuu hoiuseintress on 4,75 protsenti, kahe kuu intress 6 protsenti ja kolme kuu intress 6,9 protsenti.

Hetkel kuum