16. september 1997 kell 22:00

Euroopa Liidu finantseerimisel valmiva Luhamaa tollipunkti ehitamine peaks algama järgmisel nädalal, ütles tolliameti kapitaalehituse ja remonditalituse juhataja Peeter Mägi.

«Tollipunkti ehitamise konkursi võitis OÜ Eesti Ehitus ja see peaks valmima järgmise aasta lõpuks,» lausus Mägi esmaspäeval BNSile.

Euroopa Liit finantseerib ehitust 5,2 miljoni eküüga (umbes 81,6 miljonit krooni).

Piiripunkti ehitus hõlmab kaevetöid, teede ja parklate ehitust, kolmekorruselise peahoone ja ühekorruselise tollihoone ning mõlema sõidusuuna varikatuste rajamist, samuti vahi- ja olmemajade ehitust ning asfaltkattega teede ja platside, tehnovõrkude ja piirete rajamist.BNS

Tallinna haldusfirma Morrisoni Ehituse AS kavatseb Tagaranna piirivalvekordoni hoonete baasil rajada 200- kohalise taastusravikeskuse, mis annaks tööd kuni 40 kohalikule elanikule.

Morrisoni Ehituse ASi direktor Margus Valdes on öelnud Meie Maale, et ravikeskuse maksumus on 30 miljonit krooni ja selle ehitamist finantseerivad Inglise pangad. Firma on ka alustanud läbirääkimisi tulevaste klientide vahendamiseks Saaremaale. Valdese sõnul ehitatakse ravikeskus valmis kolmes etapis kolme aasta jooksul. Keskuse esimene järk peaks käiku minema 1999. aastal. BNS

Soome Enso gruppi kuuluv Pakenso OY ehitab Moskvasse lainepapitehase. Projekti kogumaksumus on umbes 200 miljonit marka.

Tootmine peaks algama uues tehases järgmise aasta lõpus või ülejärgmise aasta alguses ning esialgseks tootmisvõimsuseks on plaanitud 90 miljonit ruutmeetrit pappi. Ettevõte annab tööd 180 inimesele.

Enso turuosa Moskva rajoonis on praegu kümme protsenti. 2002. aastaks peaks nõudlus Moskvas ja Moskva ümbruses kasvama 270 miljoni ruutmeetrini ning Enso tahab suurendada oma turuosa oluliselt.

Pakensol on tootmisüksused peale Soome ka Eestis, Lätis ja Rootsis. Startel -- BNS

Hetkel kuum