29. september 1997 kell 22:00

Vargad siirduvad turvalisse kesklinna

Tänavu kevadel varaste käe läbi kannatada saanud arvutifirma Datel juhi Urmas Kõlli sõnul jääb seni mõistetamatuks, kuidas oli varastel võimalik kahe minuti jooksul ära viia suures koguses ja väärtuses firma vara. Seda enam, et maja oli kahe turvafirma -- Claudia ja ESSi -- mehitatud ja tehnilise valve all ning kasutusel piisavalt turvameetmeid.

Vahendamaks kurikaelade tõttu kannatada saanute kogemusi selle kohta, milliseid ettevaatusabinõusid kindlasti kasutada tuleks, alustab Äripäev tänasest uue rubriigiga «Valvesüsteemid ja turvateenused». Igal teisipäeval ilmuv rubriik käsitleb turvateenuste turul pakutavat, uudistooteid, teenuste hindu, jagab näpunäiteid, kuidas lahendada ettevõtte ette kerkivaid turvaprobleeme.

Uute büroode rajajatele pakume ülevaateid eri piirkondade turvalisuse astmest. Esimese vaadeldava piirkonna -- kesklinna -- kohta käiv statistika näitab, et sealseil firmadel ja elanikel peaks muretsemiseks olema põhjust. Tallinna politseiprefektuuri andmetel suurenes kuritegevus tänavu seitsme kuuga võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kõige enam kesklinnas. Politsei pressiesindaja Küllike Roovälja andmetel suurenes kesklinna kuritegevus 68 protsenti, mis on tunduvalt rohkem kui ükskõik millises teises pealinna osas. Politseile teeb muret märgatavalt suurenenud varguste hulk. Neist enam peaks ettevaatlikkusele kutsuma avalike varguste ehk suures osas vara otse tänaval jõuga käest võtmise kiire kasv. Vargad, kes muidu meelsasti tegutsesid Lasnamäel ja Mustamäel, on siirdumas kesklinna, tõdes Rooväli.

Äripäeva loodab, et ettevõtlusrohke kesklinna firmad ja asutused suudavad arukalt tegutsedes end kaitsta ja turvafirmade kaasamine Tallinna korrakaitsesse võtab põhilöögi enda kanda.

Hetkel kuum