5. oktoober 1997 kell 22:00

Leedu loobub valuutakomiteest

Camdessus' sõnul aitab valuutakomitee süsteem küll Leedu rahandust korrastada, kuid varem või hiljem tuleb sellest loobuda. Kuid seda ei tule teha kiirustades ja üleöö, vaid üleminekut põhjalikult ette valmistades, lisas Camdessus.

IMFi direktor oli rahul Leedu kiire arenguga ja avaldas lootust, et majandusreformid jätkuvad samas tempos ka tulevikus.

Leedu president Algirdas Brazauskas sõnas, et valuutakomitee süsteem on oma aja ära elanud ning uued majanduslikud olud eeldavad senise mudeli väljavahetamist.

Brazauskas ütles Vilniuses rahvusvahelisel konverentsil «Keskpankade muutuv roll Euroopas», et juriidilised ettevalmistused valuutakomitee süsteemi järkjärguliseks kaotamiseks on lõpule jõudmas. Parlamendile on antud läbivaatamiseks uus Leedu Panga eelnõu, mis vastab Euroopa Liidu pangandusnõuetele.

Brazauskas ütles, et kõige raskem periood Leedu majanduses on möödas ning kõik tingimused majanduse normaalseks funktsioneerimiseks ja turvalisteks investeeringuteks on olemas. See kõik saavutati valuutakomitee süsteemi abil.

Uus majanduslik reaalsus tõstatab kõrgemal tasandil küsimused, mida on võimalik lahendada vaid uue paindlikuma monetaarpoliitika abil, kinnitas president Brazausaks. BNS

Hetkel kuum