• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Riigikogu majanduskomisjon tegi valitsusele ettepanekud, kuidas Tartu linn võiks lahendada maailmapanga laenust tingitud soojamajanduse probleemid.
  Komisjon soovitab rahandusministeeriumil tõhustada kontrolli, et saavutada laenu sihipärane kasutamine ning maksegraafiku ja projekti täitmine, ütles majanduskomisjoni esimees Tiit Made.
  Teiseks soovitab majanduskomisjon linnavalitsusel lähtuda põhimõttest, et laenu tagasimaksed tehakse üksnes investeeringute arvel. BNS
  Rakvere ja Riia lihatööstuse tehnoloogid teevad tihedat koostööd, et parandada Rakvere lihakombinaadile kuuluva Riia lihatööstuse toodete kvaliteeti ja suurendada tootmise efektiivsust.
  Rakvere lihatööstuse peadirektori abi Andrit Heidov kinnitas, et alates veebruarist on Riia kombinaadi müügimahu langus peatunud ja näitab tõusutendentsi.
  Rigas Miesnieksi saneerimise ettevalmistav etapp on Heidovi teatel lõppenud. Riia lihatööstuse juhtkond on koos Rakvere spetsialistidega teinud ettevõtte süvaanalüüsi ja valmistub muudatuste elluviimiseks. BNS
  Veel sel aastal hakkab Kadrinas täisvõimsusel tööle Taani erakapitalil põhineva Flexa Eesti ASi lastemööbli tehas.
  Tootmisruumide rekonstrueerimiseks ja seadmetega varustamiseks tegi firma ligi 15 miljoni krooni suuruse investeeringu.
  1. novembril hakkab tehas valmistama lastevoodeid ning see paneb aluse Flexa täispuidust toodete Kadrina seeriale. Aasta lõpuks tahetakse tehasesse tööle võtta 40 inimest. ETA
  Seoses paraneva puidu turukonjunktuuriga ja suureneva nõudlusega lageraielankide järele tõusevad kasvava metsa oksjonihinnad.
  Lääne-Virumaa metsaameti hiljutisel avalikul enampakkumisel müüdi kõik Paasvere, Porkuni ja Triigi metskonnast pakkumisele läinud raielangid. 38 raielangi alghind, mis oli ühtekokku 4,1 miljonit krooni, tõusis enampakkumise käigus 6,1 miljoni kroonini. Kasvava metsa tihumeetri hinnaks kujunes koos käibemaksuga 309 krooni. ETA
  Riigikontrolör Hindrek Meri väitel olid ASi TeleMedia aktsiatega kaks aastat tagasi tehtud tehingud eraettevõtte asi, millest riik ei saanud kahju.
  Meri ütles esmaspäeval Mart Laari arupärimisele vastates, et riigi osaluse vähenemist TeleMedias ei saa vaadelda riigile kahju tekitamisena, sest 11 töötaja motiveerimiseks kulutatud kaks miljonit krooni oli eraõigusliku firma majandustehing.
  Riigi osalus juhtivas kataloogifirmas TeleMedia langes kahe aasta eest varasemalt 60 protsendilt 48 protsendile, mille tulemusel saavutas Rootsi Telia AB firmas otsustusõiguse.
  Meri hinnangul oli aktsiamüük üksikisikute poolt täiendavalt emiteeritud aktsiate omandamine, mitte riigiaktsiate müük. BNS
  Peaminister Mart Siimanni sõnul ei olnud Moe piiritusetehase aktsiate müük seadusevastane.
  Siimann ütles esmaspäeval riigikogu infotunnis Reformierakonda kuuluva Feliks Unduski arupärimisele vastates, et Moe piiritustehase kolmandiku aktsiate müük oli õiguspärane, sest majandusministril olid riigi esindajana ettevõtte nõukogus volitused seda otsustada.
  Samas tunnistas Siimann, et ei pea õigustatuks Moe erastamist ajal, mil küsimus on riigikogus otsustamata, kuid seda pole tema kinnitusel ka tehtud. BNS
  Mõjukas Ida-Euroopa majandust kajastav ajakiri Business Central Europe (BCE) nimetab Eesti pangandust hästiarenenuks, kuid märgib samas, et kasvu jätkumiseks peavad pangad võtma seni tundmatuid uusi riske nii kodu- kui välismaal.
  BCE märgib oktoobri numbris, et pärast 1992. aasta kriisi on Eesti pangad hästi arenenenud ning muutunud poliitiliselt sõltumatuks. Eesti pangad on ajakirja hinnangul heade majandusnäitajatega ja halbade laenude osatähtsus on pankades väike.
  BCE hoiatab, et kui Eesti kommertspangad kasvuvõimalusi ei kasuta, kasutavad seda teised. Näiteks Rootsi Handelsbanken ja Swedbank ning Kieli Landesbank on juba hakanud vaatama väikese Eesti turu poole, väidab ajakiri. BNS
  Tartu advokaadibüroo Sirje Must avas septembris Valga kontori ning sulges üle poole aasta töötanud Otepää kontori, ütles Sirje Musta advokaadibüroo vandeadvokaadi abi Raul Ainla.
  Ainla sõnul ei jätkunud neil Otepääl kliente.
  «Lausa miinusesse me Otepääl siiski ei jäänud,» kinnitas Ainla. Otepää linnavolikogu volitas kevadel linnavalitsust sõlmima rendilepingu nii Sirje Musta kui Otepäält pärit vandeadvokaadi Aivar Pilvega.
  Pilv jättis majanduslikel kaalutlustel linnavalitsusega rendilepingu sõlmimata. ÄP
  Rahandusminister Mart Opmann kinnitas eile uued nõuded fondijuhtide kvalifikatsioonile ja nende kutseoskust tõendavate tunnistuste väljaandmise korra.
  Arvestades fondijuhtide suurt vastutust, hakkavad neile kehtima kõrged nõudmised, teatas rahandusministeeriumi avalike suhete osakond.
  Näiteks peab fondijuht tunnistuse saamiseks omama juriidilist, matemaatika-, äri- või majandusalast kõrgharidust. Eraldi nõudmised on ka tema teadmistele ning reputatsioonile. BNS
  Mobiilsideoperaatorid jätkavad oktoobris turuosa laiendamise eesmärgil aktiivselt uute klientide meelitamist.
  ASi Ritabell müügidirektori Olavi Vilborni sõnul korraldab Q-GSM lähipäevadel 10 000. kliendi liitumise puhul erilise sooduspakkumise päeva.
  Radiolinja Eesti AS meelitab oktoobris kliente tasuta liitumisega. Lisaks pakutakse tasuta kõnepostiga liitumist ja selle kasutamist kahe kuu jooksul ning ettemaksuta Eesti-siseste kõnede paketti.
  EMT pakub oma uutele klientidele oktoobri lõpuni ettemaksuta liitumist. BNS
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

TalTechi teadur: süsinikdioksiid tuleb kinni püüda
Kliimavõidujooksus aitab meid seni kasutamata tehnoloogia, kirjutab TalTechi vanemteadur Alla Šogenova.
Kliimavõidujooksus aitab meid seni kasutamata tehnoloogia, kirjutab TalTechi vanemteadur Alla Šogenova.
USA börs jätkas tõusu
Kolmapäeval jätkus USA börsidel tõus, kui kõik kolm peamist indeksit ronisid kõrgemale, vahendab Yahoo Finance.
Kolmapäeval jätkus USA börsidel tõus, kui kõik kolm peamist indeksit ronisid kõrgemale, vahendab Yahoo Finance.
Kaubavahetus jätkab lennukat kasvu
Eesti väliskaubandus jätkab energiakandjate kallinemise toel kiiret kasvu: kaupade eksport suurenes oktoobris võrreldes möödunud aasta sama kuuga 18% ning import 32%.
Eesti väliskaubandus jätkab energiakandjate kallinemise toel kiiret kasvu: kaupade eksport suurenes oktoobris võrreldes möödunud aasta sama kuuga 18% ning import 32%.
Trükitööstuse TOPi võitja: tooraine hind tõuseb iga kuu, kasvav tööhulk siiski rõõmustab
Eesti juhtiv etiketitootja Data Print OÜ ei kurda eelmise ega tänavuse aasta mahtude kasvu üle, kuid ettevõtte tegevjuht Triin Anette Kaasik nentis, et selle aasta märksõnad trüki­tööstuses on kahtlemata toorainega seonduv: korduvad hinnatõusud ning jätkuv defitsiit.
Eesti juhtiv etiketitootja Data Print OÜ ei kurda eelmise ega tänavuse aasta mahtude kasvu üle, kuid ettevõtte tegevjuht Triin Anette Kaasik nentis, et selle aasta märksõnad trüki­tööstuses on kahtlemata toorainega seonduv: korduvad hinnatõusud ning jätkuv defitsiit.