8. oktoober 1997 kell 22:00

Enim suurendab kulutusi ühe töötaja kohta Hoiupank

Hoiupank on selle aasta üheksa kuuga kulutanud ühe töötaja kohta kümme ja pool tuhat krooni kuus. Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes on see number suurenenud 2,3 korda.

Hoiupanga personaliosakonna juhataja Eva Ruudi ütles, et pank on kulutusi suurendanud konkurentsis püsimiseks, sest teistes pankades on palgad olnud pidevalt suuremad ja pärast Hoiupangast saadud koolitust läksid töötajad konkurentide juurde.

Ruudi lisas, et oluliselt ei ole tõstetud mitte töötajate palkasid, vaid sel aastal on tööle hakanud uus kolmeastmeline preemiasüsteem, mis peaks töötajaid motiveerima tulemuslikult töötama. Premeerida on võimalik konkreetset töötajat ja ka divisjoni.

Tundmatuks jääda soovinud Hoiupanga töötaja ütles, et selline süsteem tekitab ebakindlust, sest iialgi ei tea ette, milliseks su palganumber palgapäeval kujuneb.

Ühispanga personalikulud on sel aastal suurenenud veerandi võrra, kuid keskmiselt kulutas pank ühele töötajale selle aasta üheksa kuuga vaid 9718 krooni kuus. Kõige rohkem, keskmiselt 16 500 krooni kulutas esimese üheksa kuuga ühele töötajale Hansapank.

Ühispanga personaliosakonna juhataja Külli Peet ütles, et panga kulutused on suurenenud seoses Põhja- Eesti Pangaga liitumisega kaasnenud koondamistasudega.

Peet lausus, et Ühispangas on töötajatel veel olulisem põhipalk, kuid töötatakse välja ettevõttele sobivaimat palgasüsteemi.

Suurematest kommertspankadest on kõige vähem suurenenud personalile tehtavad kulutused Tallinna Pangas, vähem kui viiendiku võrra.

Aasta alguses mitmete suurte probleemlaenude tõttu likviidsusraskustesse sattunud Tallinna Panga nõukogu esimees Guido Sammelselg lubas kevadisel aktsionäride üldkoosolekul, et pank tahab sel aastal vähendada personalikulude osakaalu kogukuludest eelmise aasta 45 protsendilt 38 protsendile. Septembri lõpus moodustasid panga personalikulud kogukuludest 41 protsenti.

Hetkel kuum