14. oktoober 1997 kell 22:00

Pealinna pangaaktsiad jäid oksjonil müümata

Tallinna linnavaraamet tahtis teisipäeval peetud piiratud enampakkumisel müüa talle kuulunud 6,4% Tallinna Panga aktsiaid, mille alghind oli 66,53 mln krooni. Enampakkumisele sooviavaldusi ei laekunud, ütles Fink. Ta märkis, et aktsiaist huvitusid enne oksjonit Tallinna Pank ise ja Hansa Investments.

Tallinna abilinnapea Ants Leemets ütles pärast ebaõnnestunud oksjonit, et selle läbikukkumine on «äärmiselt kurb uudis.»

Leemetsa sõnul asub ta enne uue enampakkumise viisi otsustamist potentsiaalsete maakleritega läbirääkimisi pidama, et selgitada välja, mis oli huvipuuduse motiiv. «Siis on võimalik otsustada, mis edasi saab,» nentis ta. Leemets avaldas arvamust, et võib-olla loodavad maaklerid hinna langust.

Finki hinnangul oli läbikukkumise põhjuseks kõrge alghind ja vähene atraktiivsus.

Aktsiate alghind kujunes 10 börsipäeva jooksul enne pakkumuste lõpptähtaega börsil tehtud tehingute keskmise hinna alusel, mis ei saa volikogu otsusel olla väiksem kui 102 krooni aktsia kohta.

Panga aktsiate kümne börsipäeva keskmine hind oli 108,13 krooni, mis teeb 615 240 aktsia minimaalseks müügihinnaks 66,53 miljonit krooni.

Enampakkumisel said osaleda ainult litsentseeritud väärtpaberivahendajad ja pakkumused tuli teha kogu aktsiapaki kohta tervikuna.

Aktsiate eest pidi tasuma kogu ulatuses rahas ostu-müügi lepingu sõlmimisel. BNS

Hetkel kuum