15. oktoober 1997 kell 22:00

Tubakatööstuse hooned müüdi 10 miljoni eest

Swedish Match Eesti nõukogu liige Sven Papp kinnitas, et hoonete müügi leping sõlmiti 30. septembril.

Äripäevaga ühendust võtnud, kuid anonüümseks jääda soovinud uue omaniku esindaja teatas, et endised Eesti Tubaka hooned kuuluvad praegu Hoiupanga Liisingule ja hooned osteti umbes 10 miljoni krooni eest. Sellist hinna suurusjärku kinnitas ka Papp.

Papp rääkis, et ostja leidmiseks korraldas Swedish Match Eesti kinnise konkursi ja valik tehti kümne pakkuja hulgast ning ainus kriteerium oli pakutud hind. «Meid ei huvitanud praegusel juhul muu, kui et kui palju me suudame nende hoonete eest välja pigistada,» sõnas Papp. Hind, mis Swedish Match Eesti hoonete müügist lõpuks sai, oli pisut kõrgem, kui firma algul lootis, lausus ta.

Uue omaniku esindaja kinnitusel ei hakata hoonetes esialgu arendama kinnisvaraprojekti, sest sellekohane plaan on veel kinnitamata. Ta märkis vaid, esialgu üritatakse ruume välja rentida.

Tubakatoodete müügifirmana tegutsev Swedish Match Eesti kasutab neid ruume rentnikuna seni, kuni leiab endale sobivama koha kusagil mujal, sõnas Sven Papp.

Maha müüdi endine tubakatööstuse tehasehoone koos kontoriosaga, kus põrandapida on kokku 5745 ruutmeetrit, 2119ruutmeetrise pinnaga tööstuse-laohoone ning 310- ja 54ruutmeetrise pinnaga laohooned.

Hooned müüdi vallasvarana, sest umbes 8134 ruutmeetrit tubakatööstuse maad, millel hooned asetsevad, on erastamata.

Uue omaniku esindaja rääkis, et tubakatööstuse hooned ei ole muinsuskaitse all ega eriti väärtuslikud ja tõenäoliselt lammutatakse need tulevikus maha. Asemele saab tema sõnul ehitada kõrgemaid hooneid. Kogu objekti arendus sõltub sellest, mis ajaks saab valmis linna plaanitav Tartu maantee laiendus.

Swedish Match Eesti AS on Eesti riigi ja Rootsi firma Swedish Matchi tütarfirma Svenska Tobaksi ühise ettevõtte Eesti Tubaka järglane.

Kuna aga Rootsi osapool otsustas möödunud aasta alguses kogu tootmise Eestist Rootsisse üle viia, jäi siinse esinduse tegevuseks emafirma tubakatoodangu müük Eestis.

Eesti riik üritas selle aasta alguses enampakkumise teel müüa oma 32,9protsendilist osalust alghinnaga 81,5 miljonit krooni. Pärast kahte ebaõnnestunud müügikatset ostis Swedish Match, kasutades aktsiate eelisostuõigust, need aktsiad 25 miljoni krooni eest.

Müügifirma Swedish Match Eesti möödunud aasta käive oli 102 miljonit krooni. Swedish Matchi toodang hõlmab firma tegevjuhi Raigo Roosve sõnul umbes 47% Eesti sigaretiturust.

Hetkel kuum