22. oktoober 1997 kell 22:00

Merita soovib osta turuosa Eestis

Schultsi väitel oli neli aastat tagasi Tallinnas tegevust alustanud Merita pangal põhjust eeldada, et pangakriisi järel väheneb usaldus Eesti pankade vastu ja raha siirdub välispanka. «See ei tulnud aga välja ja nüüd tuleb hakata üles ostma,» rääkis Schults. Soov Eestis turuosa osta tähendab, et huvi saab olla vaid Hansapanga, Hoiupanga või Ühispanga vastu, möönis ta.

Merita Panga Tallinna filiaali bilansimaht oli septembri lõpul 691,9 miljonit krooni. See on üle kümne korra väiksem Eesti suurpankade bilansimahust.

Üleeile õhtul edastas Soome riiklik uudisteagentuur STT Merita panga peadirektori Vesa Vainio sõnad, et pank selgitab võimalusi Eestis, millest üks on ka panga ostmine.

«Oleme huvitatud Eesti pankadest, aga mingeid läbirääkimisi kellegagi pidanud ei ole,» selgitas eile Merita panga Tallinna filiaali juhataja Heiki Viitanen. Ei saa öelda, et Merital on suur huvi mõne konkreetse panga vastu, kuid oleme kõigi tegevust uurinud, lausus Viitanen.

«Merita jätkab endist strateegiat, mis on suunatud tegevuse laiendamisele Baltimaades,» ütles uudisteagentuurile BNS Merita pressiesindaja Eira Pallin-Lehtinen. «Mingeid konkreetseid otsuseid selles vallas pole veel vastu võetud ega ühegi Eesti pangaga kontakte loodud,» lisas ta.

Panga ostmiseks on vajalik eeskätt juhtkonna ja teiste aktsionäride nõusolek, lausus Hansapank Eesti tegevjuht Indrek Neivelt. «Seni meiega keegi kontakti võtnud pole,» kommenteeris ta kuuldusi Hansapanga liitumisest Meritaga. Teoreetiliselt on võimalik panga aktsiad turult kokku osta, aga sel moel pole veel keegi õnnelikuks saanud, tähendas Neivelt.

Merita pank liitub lähiajal Rootsi Nordbankeniga. Ühinemise peaeesmärk on Merita panga teatel suurendada konkurentsivõimet Põhjamaade ja Läänemere regiooni pangandusturul. «Kahe suure panga ühinemisega meie huvi Baltimaade turu vastu kindlasti kasvab,» on varem öelnud Eira Pallin-Lehtinen.

Hetkel kuum