29. oktoober 1997 kell 22:00

Pärnitsa tselluloosiprojekt ei teostu niipea

«Asi liigub teosammul,» ütles ASi Mainor president Pärnits eile.

Pärnits märkis, et ta pole veel saanud valitsuse seisukohta suurprojekti riigipoolse tagamise kohta, kuid kirjavahetus jätkub. «Loodame saada selged vastused,» tähendas ta.

Suvel saatis Pärnits peaminister Mart Siimannile kirja ettepanekutega riigi rolli kohta tselluloosiprojekti käivitamisel.

«Kuna investeering on väga suur, siis on investoritel vaja teada, kas Eesti riik garanteerib selle, et tehase tööle ei tehta 15 aasta jooksul mingeid takistusi,» rääkis Pärnits varem. «Riik peab ütlema selgelt välja oma seisukoha, et ta on sellest projektist huvitatud ja toetab tehase ehitamist.»

Samas jätkuvad Pärnitsa sõnul läbirääkimised tehaseprojekti võimalike rahastajatega, kuid lepingute sõlmimisest on asi veel kaugel. «Lähema aasta jooksul ei lööda ühtki vaia maasse.»

Pärnits kavatseb rajada Paldiskisse kuni 200 000 tonni tselluloosi aastas tootva tehase, mille maksumuseks kujuneb umbes 350 miljonit dollarit ehk 4,7 miljardit krooni. Kogu toodetav tselluloos on plaanis eksportida.

Pärnitsa hinnangul võiks riik projektis osaleda krooni kattevarast vabanenud metsaga.

Tehase rajamise vastu on Pärnitsa sõnul huvi tundnud 12 välisinvestorit, kellest mõned on tõsiseltvõetavad. Pärnits on kohtunud Korea korporatsiooni Daewoo esindajatega, kes on tselluloosiprojektist huvitatud. Tselluloosi on nõus investeerima ka Singapuri, Kanada ja Ameerika Ühendriikide ärimehed.

Pärnits on tuntud suurerastaja, kes on lisaks konsultatsioonifirmale Mainor ka ASi Dvigatel ja ASi Marlekor nõukogu esimees. BNS

Hetkel kuum