13. november 1997 kell 22:00

Villemi juures on üllatavalt hubane

- avatud iga päev kella 11--24

- kohtade arv 50

- lõuna ühele inimesele ca- 70 kr

Hinnaskaala

- suupisted 15--35 kr

- põhiroad 25--98 kr

- magustoidud 20 kr

- alkoholivabad joogid alates 5 kr

- alkohoolsed joogid alates 10 kr

Vana Villemi pubi Ervin Tex Mexi lähedal teadis ASi Liviko turundusdirektor Peeter Pallo juba ammu, ent veidralt erkroosa fassaad polnud temas kunagi tekitanud mõtet sisse astuda.

Kartus kohata pubis keskturu ja bussijaama kahtlasevõitu seltskonda on asjatu. Villemi juures käivad lõunatamas nii lastega pered kui lipsustatud härrasmehed. Kõik tunnevad end tänu sõbralikule teenindusele, kolmetasapinnalisele õdusale interjöörile ja soodsale hinnatasemele koduselt.

Peeter Pallole on koht toredaks üllatuseks. Ilmselt külastab ta pubi tulevikus nii perega kui äripartneriga. Viimasega saaks mõnusalt omaette aega veeta ca 10 inimesele mõeldud teise korruse mugavas diivanitega salongis. Perega istuks ta ehk intiimse punase valgustusega kõrge ääristusega boksi.

Kuna lõunal on pubi peaaegu täis, on targem esitada tellimus baariletist, ehkki ettekandjad võtavad tellimusi vastu ka lauast. Valik ei tule kergelt, sest roogade nimed on ahvatlevad. Lõunatajate seas on populaarne nädala pakkumine Leo Kurmani lihavarras või kebabivarras (35 kr). Portsu suurus ei nõua eelrooga. Kerge eine valik meelitab siiski sedavõrd, et valime salatid, Pallo suitsukanaga, mina tuunikalaga (mõlemad 25 kr). Isuäratav tundub ka õllevorst ubadega (35 kr) ja forelli-kreveti Kiusatus (45 kr).

Ootamatult suured salatid saabuvad ootamatult kiiresti. Peeter Pallo kiidab selle mahlakust ja suurepärast majoneesikastet, millega ei koonerdata. Talle meeldib, et komponendid (vähemalt viis) on sektoritena taldrikule asetatud. Ka kalasalat pälvib vaid kiidusõnu. Salatit süües märkame, et laual olev maitseainekorvike sisaldab märksa enamat kui vaid soola ja pipart.

Teise roana valib Pallo firmaprae Vana Villemi biifsteegi (98 kr). Mina kõhklen -- tahaks proovida pajaroogi, ent ka kanafilee juustus (65 kr) äratab isu. Võidab viimane. Praed ilmuvad niipea kui salatitaldrikud koristatud. Imestame taas teeninduse kiiruse üle. Prae kogus paneb mõtlema: kas tõesti jaksame need ära süüa? Biifsteegi hindab Pallo maitsvaks ja taldrikul oleva lisandite valiku mitmekesiseks. Vana Villemi kokk ei paku kõigi praadide juurde samu (igavaks muutunud porgand-kapsas) lisandeid. Minu juustus küpsetatud kanafilee lisandiks on hoopis hautatud köögiviljavalik. Igati tervitatav!

Ehkki magustoite on vaid kaks: jäätisevalik ja saladuslik Vana Villemi Tütreke (20 kr), proovime viimast ega kahetse. Kihiline hapukas dessert sisaldab magusat riivsaia, jäätist, mustsõstra-kirsi moosi ja vahukoort. Juba üksnes selle hõrgu roa pärast tasub pubist läbi astuda.

Joogivalik tundub pubi kohta samuti piisav: lisaks õllele leiab meelepärase ka veinisõber, kelle käsutuses on omaette veinikaart. Pakutakse ka majaveini (pokaal 20 kr). Piirdume siiski õllega, mille hind mahub 15--25 krooni piiresse. Desserdi kõrvale joome kohvi (7 kr), mille maitset ei pea pubi häbenema. Suitsumehed võiksid aga lõuna lõpetada ühe tõsise Villemi sigariga. Igal juhul ei kulu kolmekäiguliseks lõunaks üle tunni.

Külalise hinnang 10 punkti süsteemis

- toiduvalik 8

- joogivalik 8

- teenindus 9

- kiirus 9

- puhtus 9

- sisekujundus 10

Hetkel kuum