20. november 1997 kell 22:00

Hansapank planeerib novembris nullkasumit

Hansapanga juhatuse aseesimees Rain Lõhmus ütles, et panga novembritulemus võib tõepoolest kujuneda tavapärasest oluliselt viletsamaks.

«Meie sisemises infolehes väljaöeldut ei saa siiski võtta kui väga tõsist prognoosi, sest me ei või teada, mis saab kuu lõpus,» märkis Lõhmus. «Novembri kasum on võib-olla oluliselt parem kui null, võib-olla null, võib-olla aga negatiivne.»

Hansapanga nõrga tulemuse põhjuseks on Lõhmuse kinnitusel suured kõikumised aktsiaturgudel. «See on tingitud viletsatest tulemustest derivaatides ja aktsiates,» ütles ta.

«Mina isiklikult oleksin väga üllatunud, kui teised pangad suudaksid tavapärase kasumi saavutada,» sõnas Lõhmus. «Mõni pank küll kindlasti näitab novembris korralikku kasumit, aga mina ei oska loogiliselt seletada, kuidas see võimalik on.»

Lõhmuse sõnul jääb Hansapanga viimaste kuude kasum küll oodatust väiksemaks, kuid aasta kasumiprognoos saab erakorralisi tulusid arvesse võttes siiski täis.

Vaatamata sellele, et Hansapanga kümne kuu 358,4 miljoni krooni suurune puhaskasum moodustab panga aastaplaanist 94,3 protsenti, ei kavatse panga juhatus tänavust kasumiprognoosi tõsta, märkis Hansapanga ökonomist Mart Tõevere kolmapäeval börsile.

Varem on pank teatanud, et võib kasumiprognoosi tõsta, sest kavandatava aktsiaemissiooni korralduskulud lükkuvad tulevasse aastasse.

Hansapank kavatses emiteerida avaliku aktsiaemissiooni käigus 5,5 miljonit uut aktsiat müügihinnaga vähemalt 205 krooni aktsia kohta.

Kristina Siimar panga analüüsiosakonnast ütles, et emissiooni korralduskulud moodustavad tavaliselt ligikaudu 2--5 protsenti müügimahust. Seega peaks Hansapanga tänavusele kasumile lisanduma ca 20--50 miljonit krooni. BNS

Hetkel kuum