23. detsember 1997 kell 22:00

Saku ei pääsenud börsi lisanimekirja

Börsi noteerimiskomisjon jättis rahuldamata ASi Saku Õlletehas taotluse aktsiate noteerimiseks börsi lisanimekirjas.

Tallinna börsi noteerimisosakonna juhataja Rain Semper ütles, et noteerimisotsust ei langetatud, sest börsi noteerimiskomisjon vajab Saku õlletehase kohta lisainfot. Millist teavet börsi noteerimiskomisjon näha soovib, Semper ei täpsustanud.

Saku õlletehase suhte- ja teabekorralduse juht Ruth Roht ütles, et noteerimiskomisjoni otsus polnud ettevõttele üllatav. «Oleme kursis, et komisjonil võib tekkida lisaküsimusi,» kommenteeris ta.

Börsi noteerimiskomisjon arutab Saku õlletehase taotlust uuesti jaanuari keskel.

Saku õlletehase juhatuse esimees Cardo Remmel ütles päev varem, et ettevõtte soov pääseda börsi vabaturult lisanimekirja oli ajendatud vastutusest väikeaktsionäride ees. Ettevõtte juhi sõnul on pärast seda, kui Saku õlletehas kutsuti börsi vabaturule, muutunud börsireeglid niipalju, et ettevõte oli küsimuse ees, kas lahkuda börsilt või jätkata lisanimekirjas.

Cardo Remmel rääkis, et kui kevadel teatas õlletehas, et nad ei ole veel valmis mängima börsi reeglite järgi, siis nüüd on ettevõte selleks valmis.

Remmel väitis, et Saku õlletehase nõukogu võttis otsuse börsi lisanimekirja mineku kohta vastu juba suvel.

Saku õlletehase 11 kuu majandusnäitajaid keeldus Remmel avalikustamast. «Börsireeglistiku järgi ei tohi me enne börsile teatamist ajakirjandusele midagi öelda,» sõnas ta.

Väärtpaberispetsialistide hinnangul ei tohiks börsi noteerimiskomisjoni eilne otsus aktsia hinnale märkimisväärset mõju avaldada. ÄP

Hetkel kuum