12. jaanuar 1998 kell 22:00

Haanja

turisti poolt kulutatav summa päevas:ca- 250 kr

turisti kulutuste arenguruum:ca- 300 kr

raha kulutamise võimalused:- toit, majutus, sportlik meelelahutus, suveniirid, kohalik käsitöötoodang

võimalik turismialane investeering:- kvaliteetne majutusasutus, valgustatud ja läbimõeldud suusarajad, suusatrampliinid

Haanjakant sobib aktiivsele puhkaja- le. Meil on head suusarajad, seda paljus ka tänu uuele rajameistrile. Kütioru ümbrus peaks pakkuma rahuldust nii harrastaja tasemel mäesuusatajale kui neile, kes armastavad mootorsaaniga sõita. Jahiturism on populaarne, käiakse hunte ja metssigu laskmas.

Haanjamaal käiakse perekonniti ja sõpradega. Näiteks lihtsalt lumes sumpamas või viimast lund ära saatmas. Haanja sobib romantiku hingele, näiteks Võru linna sisehoovid on väga põnevad.

Välismaalastest külastavad meie kanti kõige rohkem kultuurihuvilised inimesed, keda huvitab elulaad. Enamik külalisi on Skandinaaviast, lätlasi muidugi kõige rohkem. Korraldame talviseid simmaneid, pakume folklooriprogrammi.

Majutus on keskendunud turismitaludele, samas saab ka süüa. Enamasti mahub tallu kaks peret. Söögi hinnad on välja kujunenud järgnevalt: hommikueine ca 25 krooni, lõuna- ja õhtusöök ca 50 krooni. Munamäe jalamil asuva Vaskna talu perenaine on suurepärane kokk.

turisti poolt kulutatav summa päevas:ca- 200 kr

turisti kulutuste arenguruum:- märksa rohkem praegusest

raha kulutamise võimalused:- toit, majutus, sportlik meelelahutus

võimalik turismialane investeering:- korralikud kuni 60kohalised majutusasutused maakonna eri osades, taastada linnusemägi

Haanjamaal on lumi maas ka siis, kui mujal on sula. Meil saab suusatada, kala püüda, kuulata Haanja-meeste juttu.

Kui turismiinfopunktiga kokku leppida, saab ka rahvatantsuprogrammile kaasa elada. Meie turismielu aktiivne edendaja Aigar Piho on korraldanud ka mitmesuguseid temaatilisi päevi, kuid ega need nii ladusalt lähegi: alguse asi, rahastajaid jääb väheks.

Enamik Haanjamaad puudutavat infot on koondunud Rõuge turismiinfo keskusse. Talvel on see siiski vähe avatud, mistõttu ette teatamata pole mõtet tulla. Taas on tegemist finantsprobleemidega. Kuna tegemist on rohelise i-punktiga, ootaks riigipoolset abi. Erasponsorite puhul ei pruugi info olla nii objektiivne.

Külalisel soovitaksin peatuda mõnes turismitalus. Meil on mitmeid tublisid eraettevõtjaid. Paraku ei lase paljud turismitalunikud end reklaamida, mistõttu tulu jääb võimalikust väiksemaks.

Tore, et Kütioru puhkekompleksi arendatakse. Omanik on optimistlik vaatamata sellele, et looduskaitse seab kitsendusi.

Hetkel kuum