Revali grupp rajab Riiga hotelli

29. jaanuar 1998, 00:00

Hotelli ehitus peaks algama sügisel ning kestma poolteist kuni kaks aastat, ütles ASi Reval Hotelligrupp nõukogu esimees Tarmo Sumberg.

Hotelliprojekti teostamiseks ostsid AS Kodumajagrupp ja AS Reval Hotelligrupp ära ettevõtte Eldikrija, mis omab rendilepingut hea asukohaga maatükile.

Sumbergi sõnul käivad praegu läbirääkimised laenu saamise üle nii Eesti kui Läti pankadega ning välistatud pole ka täiendavate välisinvestorite ja -pankade kaasamine. Seni veel konkreetseid lepinguid sõlmitud ei ole, ütles Sumberg.

30 miljonit dollarit ei ole Sumbergi sõnul veel lõplik summa, sest Riias käib alles avalik arutelu väljapakutud projekti sobivuse kohta.

Praegu Riias arutlusel oleva esialgse hotelliprojekti kohaselt ehitatakse Riia kesklinna, Daugava jõe äärde kolmetärnihotell, milles on 7--8 korrust ning 250--260 tuba. Hotellis on võrdselt hotelli- ning büroopinda.

Hotelli ehitamiseks rentis Eldikrija Läti riigilt 25 aastaks maad umbes 9000 ruutmeetrit. Kui suurt rendisummat makstakse, ei soovinud Sumberg öelda, kuid tema sõnul on maa rendihinnad Lätis üsna kõrged. Sumberg lisas, et kui ehitus on alanud, saab tulevikus maa ka välja osta.

Sumbergi sõnul oli Kodumajagrupil huvi arendada Lätis kinnisvaraäri, neil aga hotellindust. Edaspidi on Reval Hotelligrupil kavas laiendada hotellindusalast tegevust Leetu ja Ukrainasse. Sumberg tõdes, et Lätis on praegu nõudlus hotelliturul kasvamas, turul on ja sinna ka kavandatakse viietärnihotelle.

Praegu on ainsa rahvusvahelise hotellina Riias olemas Radisson SASi hotell. Renoveerimistööd võetakse ette Latvia hotellis, millest peaks saama viietärnihotell Intercontinental nime all. Peale selle on Läti pealinna plaanis ehitada ka Sheratoni hotell.

Finest Hotel Groupi tegevdirektori Toomas Sildmäe sõnul on ka Finest Hotel Group käinud maad kuulamas lõuna pool, alates Lätist ja lõpetades Ukrainaga, kuid praegu pole nemad veel valmis sinna turule astuma, sest see eeldaks tugevat investorit väljastpoolt. Tema sõnul on lõunapoolsetes maades riiklikul tasandil võimalusi palju, kuid samas on ka riske palju ning investeeringute suurusjärk on hoopis teine kui Eestis.

Sildmäe sõnul on riigi suurust ja hotellide arvu arvestades kõige perspektiivikam Ukraina. «Ukrainas pühitaks kingad ka puhtaks, kui keegi sinna hotelli ehitaks,» lausus ta. «Lätlasel aga ei ole midagi selle vastu, kui sinna läheb sakslane või inglane, küll aga on selle vastu, kui läheb eestlane.»

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing