4. veebruar 1998 kell 22:00

Lühiuudised

Erimeelsused Hansapanga ja Hoiupanga juhtide vahel pole nii suured, et need võiksid takistada pankade liitumist, ütles Hansapank Eesti peadirektor Indrek Neivelt.

«Tegemist on kahe Eesti mõistes väga suure organisatsiooni liitmisega,» märkis Neivelt. «Loomulikult tekib mitmeid väikeseid erimeelsusi.»

Neivelti sõnul ei vasta tõele väide, et Hoiupank peab pakutavat 37protsendilist osalust uues pangas liiga väikeseks. «Sellest ei ole me viimasel ajal üldse rääkinud,» kinnitas ta.

Hoiupanga ja Hansapanga aktsionäride osaluse suhte vastavust pankade tegelikule väärtusele analüüsib praegu konsultatsioonifirma Cooper's & Lybrand, sõnas Neivelt.

Hansapanga ja Hoiupanga juhid alustasid selle nädala alguses läbirääkimiste vooru väljaspool Tallinna. Kõnelustele on kaasatud ka endine Eesti Panga asepresident Heldur Meerits.

«On vaja inimesi, kes on igapäevasest tööst vabad,» põhjendas Neivelt Meeritsa viibimist liitumiskõnelustel. «Meerits tunneb hästi nii Hansa- kui Hoiupanka.» BNS

Eesti Metallieksport võib börsile jõuda kolme kuu kuni poole aasta jooksul, ütles ettevõtte börsileminekut korraldava Balti Cresco tegevdirektor Andres Rätsepp.

EMEXi peadirektor Toomas Keridon ütles, et EMEX ei soovi börsileminekuga liialt kiirustada.

«Olukord aktsiaturul on praegu oluliselt erinev ajast, mil Nelimet EMEXi kontrollpaki ostis,» rääkis ta. «Börsi efekt ei ole enam nii hea.» BNS

Pühapäeval kolme meremehega uppunud Eesti kalalaev Vegas oli kindlustatud poole miljoni USA dollari ulatuses.

Laeva liisinud Läänemaa firma AS Denitron kindlustas laeva eelmisel aastal Leks Kindlustuses. Leks kindlustas laeva edasi agentuuriga Euro-Baltic sõlmitud kaas- ja edasikindlustuslepingu alusel viies Balti kahjukindlustusseltsis ning Lloyds'is, teatas Leks Kindlustuse esindaja.

«Vegase uppumine tähendab tõenäoliselt kindlustustingimustes kirjeldatud laeva täielikku hukkumist, mille puhul hüvitatakse ilma kindlustusvõtja omavastutuseta laeva tegelik väärtus,» ütles Leks Kindlustuse edasikindlustusjuht Andres Piirsalu.

Leks Kindlustus hindab uppunud laeva väärtust 7,3 miljonile kroonile. BNS

Kalatööstuse Viru Rand nõukogu kinnitas selle aasta kasumiprognoosiks 16,3 miljonit krooni.

Prognoosimisel võttis nõukogu arvesse kulud nelja miljoni krooni ulatuses, mis tuleb kanda Voka kalatööstuse ja Toila kulinaariatehase vastavusse viimisel Euroopa Liidu hügieeninõuetega, ütles Viru Ranna turundusjuht Lilian Niitsoo.

Ka arvestati Niitsoo sõnul, et möödunud aastal teeniti puhaskasumit 15,8 miljonit krooni, millest 6,4 miljonit oli finantstulu.

1998. aastal on eelarves plaanitud kasumiks majandustegevusest 22 miljonit krooni.

Viru Rand teenis 1997. aastal 15,8 miljonit krooni puhaskasumit, mis on kolm korda enam kui 1996. aastal. BNS

Eesti suuremate elektrijaamade erastamise uut äriplaani koostav USA energeetikaettevõtte NRG Energy täpsustab Eesti kontaktrühmaga valitsuse antud lähtetingimuste sisu.

«Rääkisime neist kuuest tingimusest, mille valitsus meile seadis,» ütles NRG Energy Eesti esindaja Hillar Lauri pärast teistkordset kohtumist konsultatiivgrupiga.

Konsultatsioonide käigus pooled äriplaani täpsustamise käiku ja sisu ei kommenteeri, lisas Lauri.

NRG Energy elektrijaamade erastamise uus äriplaan valmib Lauri sõnul nii ruttu kui võimalik. Täpset aega hoidus ta ennustamast. BNS

Hetkel kuum