29. märts 1998 kell 22:00

Kas Tallinna Pank peaks ühinema Ühispangaga?

Isegi hoolimata sellest, et pakkumused ja numbrid muudkui suurenevad, peaks Tallinna Pank praegu hoolega mõtlema sellele, milliseks kujuneb situatsioon pärast kõiki neid ühinemisi, ja seetõttu mulle tundub, et mõistlik oleks liituda Ühispangaga.

Mitte sellepärast, et ma ise olen Ühispangaga seotud, vaid puhtalt sellepärast, et mingisuguse turubalansi säilitamiseks tasuks lüüa kampa nendega, kellel on mingisugune motivatsioon püüda esimesi. Seal on kindlasti need otsused kiiremad, järsemad ja ka julgemad. Seal on võita rohkem.

Kaldun arvama, et Hansa- ja Hoiupanga liitumine on nii kõva pähkel, et selline huupi kõigi endaga liitmine ei pruugi ka Hansapangale väga hästi lõppeda. Ja see teeb Tallinna Panga seisukohalt olukorra märksa segasemaks, kui Ühispangaga liitudes, kellel on olemas suure panga enda külge liitmise kogemused.

Tallinna Pangale on igal juhul kasulikum ühineda Ühispangaga.

Puht praktilise inimesena ütlen, et kui mina oleks Tallinna Panga omanik, või kui ma peaks töötama Tallinna Panga heaks, siis ma igal juhul valiks selle, kes ükskõik millises faasis on teinud parima pakkumuse.

Nii et kui Hansapanga pakkumus on realiteetidelt parem, ma loomulikult eelistaksin Hansapanka.

Tallinna Pank oma juhtimisel kogu läbirääkimiste protsessis tegi sellise vea, et üritati end maha müüa separaatlikult, ja selle tõttu võib olla, et nad seda kõige paremat resultaati ei saavuta. See on nende viga, mille põhjus peitub selles, et Tallinna Pangas on ebanormaalne olukord, kus juhatus, st raha eest vastutajad, ei mõtle raha omanikega ühtemoodi.

Tallinna Pank peab õnne tänama, et ta üldse kellegagi ühineb, sest kui ebanormaalne veelahe oleks püsinud, ei oleks see endaga häid tulemusi kaasa toonud.

Hansapanga positsioon Eesti turul on nii kindel, et nemad iga hinna eest taidlema ei pea. Arvan ka, et Ühispangal igas olukorras iga asi ei ole ärasöödav.

Hetkel kuum