7. aprill 1998 kell 22:00

Lühiuudised

Tallinna börsi senine tegevjuht Helo Meigas saab Eesti Panga nõukogu otsusel juunis keskpanga asepresidendiks, ütles Eesti Panga infojuht Andrus Kuusmann.

Meigase laiemaks vastutusalaks keskpangas saab Eesti finantssektori stabiilsuse tagamine, märkis Kuusmann.

Lähtuvalt sellest kureerib Meigas finantsjärelevalvelist tegevust ja koordineerimist ning Eesti Panga arveldus- ja maksesüsteeme puudutavaid küsimusi. BNS

Riigihangete amet tühistas Tallinna parkimiskaardi konkursil kaotajaks osutunud firma protesti alusel riigihankekonkursi tulemused.

Riigihangete ameti hankeosakonna juhataja Tiina Loosaar ütles, et amet osutas otsuses riigihankeseaduse rikkumistele.

Loosaare sõnul oli transpordiamet eiranud riigihanke läbiviimisel läbirääkimiste protsessi nõudeid, hindamiskriteeriume ja pakkumiste avamise korda.

Varem toimunud kolm konkurssi on samuti segastel asjaoludel luhtunuks tunnistatud. BNS

Tallinna Sadama I kvartali kasum enne tulumaksu ulatus 55,64 mln kroonini, kasvades 1997. a sama perioodiga võrreldes 14 protsenti.

Tallinna Sadama teatel oli ettevõtte tulumaksueelne kasum märtsis 18,87 mln krooni, mis on 20% vähem mullu märtsi tulemusest.

Sadama netokäive on selle aasta kolme kuuga kasvanud 198,9 miljoni kroonini. Märtsis oli sadama netokäive 66,6 miljonit krooni. BNS

Olvi Oy kontserni kuuluva Tartu õlletehase investeerimise kogumaht aastani 2000 on 270 miljonit krooni, mis suunatakse täiesti uue õlletehase ehitamiseks.

Tartu õlletehase omanike eesmärk on ehitada sajandivahetuseks Baltimaade moodsaim õlletehas, ütles tehase turundusdirektor Katrin Mikson.

Miksoni sõnul on selle aasta investeerimisprojekti kogumaht 93 miljonit krooni, mille käigus tehakse ka enamik ehitustöid.

Suve jooksul valmib uus laokompleks kogumaksumusega 6,1 miljonit krooni, rääkis Mikson. Kompleksi mahtuvus on 14 000 kuupmeetrit, mis on neli korda enam kui praegu kasutatavatel ladudel.

Augustis kavatseb õlletehas paigaldada 16 õlle käärtanki kogumahutavusega 1,3 miljonit liitrit. Aastane tootmisvõimsus uute käärtankidega suureneb Miksoni sõnul 13,3 miljoni liitri võrra.

Uue tankipargi investeeringu kogumaksumus on 25,4 miljonit krooni.

Aasta lõpus käivitab tehas uue 22,5 miljonit krooni maksva villimisliini, mis võimaldab korraga villida nii 0,33-liitrist karastusjooki kui ka 0,5-liitrist õlut võimsusega 15 000 liitrit tunnis. BNS

ASi Ösel Foods Venemaa ärimeestega asutatud ühisettevõtte Ösel Invest Moskva filiaalis lõpevad viimased monteerimistööd nädala jooksul ning ket?upi proovitootmine algab hiljemalt kahe nädala pärast.

«Tehas on valmis ja seadmed paigaldatud, seega võib proovitootmine alata juba paari nädala jooksul,» ütles Ösel Foodsi kommertsdirektor Heiki Tuul.

«Kui tehas on läbinud kontrolli ning saanud tootmisloa, hakkame koolitama sealset tööjõudu,» ütles Tuul. «Tehases hakkab tööle kuni 50 kohalikku inimest.» BNS

Hetkel kuum