20. mai 1998 kell 22:00

Zizi on leidmas oma nägu

Zizi pood on väga ilus, särav ja valge koht. Palju on kasutatud klaasi. Müügil on väga sümpaatsed Leedust toodud salvrätid ja ka voodipesu, mis pole liiga kirjud ega siidised. Kaup on poodi hea maitsega valitud.

Viltune voodi esimeses ruumis on väga omapärane ja meeldiv kujunduselement.

Paistab, et poe tegijatel on olnud selge taotlus ja kindel eesmärk, mida soovitakse teha. Tundub, et tegu on pisikese boutique'iga, mis äsja avatud ning alles hakkab leidma oma kohta ja elama oma elu.

Kuigi kujundus pole ideaalne, on pood alguse kohta väga hästi tehtud. Eriti siis, kui tegijateks on olnud noored. Vanematelt tegijatelt ootaks juba rohkem.

8 punkti

Ruumis on mahe ja õdus valgus. Kuid mööbel, millel kaupa välja pannakse, tundub mulle raskepärane.

Poe esimeses ruumis on välja pandud linasest riidest õmmeldud linikud ja linad. Oodanuks, et ka teises saalis on samasugust naturaalset stiili jätkatud. Seal on üllatuslikult aga plastkorvid. Erinevate stiilide väljapanemine võib olla taotluslik. Toreda aktsendi annab esimese toa keskel seisev voodi.

Müüjad võiksid olla riietatud sarnasemas stiilis, kui on tehtud väljapanek, kuid see pole mitte ainult Zizi probleem.

Üdiselt jääb kohast meeldiv mulje -- õhuline ja uudne. Ehkki lõpuks tundus seda õhku juba liiga palju olevat.

7 punkti

Ukse ees seistes jääb kohast väga huvitav mulje: helehallis toonis puust välisuksed, neile maalitud kirjade napp lihtne kujundus ja pisut kõrvalisem koht vanalinnas tekitab ootuse, et sees on leida elegantne, stiilne boutique. Sisenedes tabas mind aga pettumus: pikk valges toonis ruum, milles kahel pool sente ääres lihtsad riiulid, tekstiilkaup sellel vaata et liigagi korralikult laotud. Mööbel, valgustid ja kellad on eksponeeritud väga kokkusurutult, mis muutis väljapaneku monotoonseks.

Erinevad kaubagrupid võiksid olla selgelt eristatavad. Praegu on kliendil raske otsustada, millega kaubeldakse. Müügilolev on see- eest äärmiselt kvaliteetselt õmmeldud.

5 punkti

Koht on kena, tagasihoidlik ja viisakas. Sisekujundus ei domineeri, vaid on kaubale pigem taustaks, nagu ta müügikohas nähtavasti sobilik ongi.

Millegagi pole üle pakutud, värvilised seinad valgete asemel oleksid nähtavasti kujunduse liiga kirjuks muutnud. Ilusa mulje jätab lakitud tala laes, mõjudes stiilselt vanaaegsena.

Ebameeldiva poole pealt võiks nimetada seda, et disainer on põrandaliistu lasknud valgeks värvida. Koristaja lapp on liistule aga üsna määrdunud välimuse andnud.

Ehitus ja remonditööd on tehtud kvaliteetselt. Laes on puu ja kivi vahele küll praod kuivanud, aga seda saab kergesti parandada.

8 punkti

Hetkel kuum