17. juuni 1998 kell 22:00

Wermo salongis vaadatakse väljapanekut ringteel kõndides

Sisekujundaja Taevo Gans (Stuudio GADIS) järgis Wermo mööblisalongi kujundades kaht põhimõtet. Esiteks, et silm haaraks kogu ruumi ja väljapanekut ning teiseks pidi sisekujundus külastajale ekspositsioonis orienteerumise võimalikult lihtsaks tegema.

Nimelt on salongi saali kujundatud ringkäik, mis aitab vaatajal kogu väljapandu nii läbi käia, et midagi nägemata ei jääks. Põrandal rõhutab ringi plaatidest tee.

Värvid valis Gans soojad ja tagasihoidlikud, sest eksponeeritavgi on tavaliselt naturaalsest puidust: kasest, pöögist, männist.

Sisekujunduses on valdav sinine tonaalsus. Põranda servadesse on ehitatud sokkelvalgustus, mis paneb seinad sinakalt kumama ja toob erinevad ruumielemendid välja.

Wermo salong on nagu praegusel ajal mitmedki uued äriruumid kujundatud endisesse tehase tsehhi. «Tehase seinad on monotoonsed,» sõnab Gans, «mäng valgusega elustab seda.» Edaspidi on plaanis paigutada pingesiinidele laes punktvalgustus, mille kiired peaks langema eksponeeritavale kaubale.

Põhiline osa värvidest ongi kulunud lakke ja põrandale: sinise, halli ja violetsete värvidega müügisaali põrandaga moodustab ootamatu kontrasti klaasiga ümbritsetud juhataja kabineti punane põrand.

Samas seob see punane värvilaik saalikujundust punakaspruuni büroomööbli väljapanekuga.

Must karkass laes pole aga mitte ainult kujunduslik element, sinna peale saab välja tuua ekraane ning tänu neile võib vajadusel saali keskele eraldada 12ruutmeetrise nurgakese loengute pidamiseks.

Hetkel kuum