4. august 1998 kell 22:00

Miyazawa võttis sõnad tagasi

Eelmise nädala lõpus hoogustunud dollari tugevnemine jeeni vastu jätkus ka esmaspäeval ning lühikeseks hetkeks jõudsid turud tasemele 146 JPY/USD. Seejärel tuli jaapanlaste tugev verbaalne interventsioon. Muuhulgas väitis Miyazawa, et tema avaldust jeeni toetamise kohta on valesti mõistetud. See pani dollari teisipäeva hommikul langema. Edasi avaldasid jaapanlased detaile kavandatavatest maksukärbetest, mis avaldasid turule piisavalt muljet, et jeeni edasist nõrgenemist ära hoida. Jeeni tugevdamisele aitas kaasa ka lühiajaliste spekulantide kasumivõtt tugevnenud dollarilt ning õhtuks sai dollari eest veel vaid 144,23 jeeni.

Võib arvata, et kuni nädala lõpuni püsivad valuutakursid suhteliselt stabiilsena, sest reedel on oodata peaminister Obuchi programmilist kõnet. See muudab maaklerid üsna ettevaatlikuks suurte positsioonide hoidmise suhtes. Interventsioone hetkel siiski ei kardeta, sest jeeni langus on piisavalt aeglustunud.

Päeva teiseks teemaks oli naela tõus Saksa marga vastu pärast seda, kui Suurbritannia majandusprobleemid lõid naela kursi varases kauplemises alla kahe kuu madalaimale tasemele 2,894 marka. Pärastlõunases kauplemises jõudis naelsterling uuesti tasemele 2,9113/21 marka. Naela tugevnemise taga oli põhiliselt kasumivõtt ja lühikeste positsioonide katmine. Naela madalseis on taaselustanud spekulatsioone intressimäärade tõstmisest vaatamata majanduse madalseisule. Inglise Panga rahapoliitika komitee koguneb intressimäärasid otsustama täna ja homme.

Hetkel kuum