Lühiuudised

17. august 1998, 00:00

EMV ja ABB konsortsium sõlmis reedel 267,9 miljoni kroonise maksumusega ehituslepingu Tallinna lennujaama reisijateterminaali rekonstrueerimistööde tegemise kohta.

ASi EMV juhatuse liikme Jaanus Otsa sõnul valmib rekonstrueerimise käigus 14 kuuga kõigile rahvusvahelistele normidele vastav reisijateterminaal.

AS EMV teeb üldehitus- ja eritöid ning ABB Eesti AS koostöös Saksa ettevõttega ABB Calor Emag Schaltanlagen AG enamiku ehituse tehnoloogiliste kommunikatsioonide tarnetest ja installatsioonitöödest. BNS

Baltimaade analüütikud näevad Vene praeguse finantskriisi vältimatut mõju ka Balti riikide finantsturgudele, sest sealsed sündmused muudavad investorid ettevaatlikuks kõigi uute turgude suhtes.

Vene väärtpaberituru jätkuva languse mõjul kukkusid neljapäeval aktsiate hinnad Riias ja Vilniuses; Tallinn järgis peamiselt suundumusi Helsingis. Maaklerite sõnul ei saa jätta liikumised Venemaal ka Eestit edaspidi mõjutamata.

Forekspanga maakler Peeter Koppel ütles, et kuigi Tallinna börsi suund sõltub peamiselt sellest, kas Helsingi börsil tegutseva suurinvestori huvi Hansapanga aktsiate vastu püsib, võib Eestit ühel hetkel kindlasti hakata mõjutama Venemaal toimuv.

«Võimalik devalvatsioon Venemaal tooks muu hulgas kaasa raskusi sealsetele finantsasutustele ja mõjutaks kindlasti ka meid,» ütles Koppel. BNS

Lihtsameelsetelt kõrgeid intresse lubades miljoneid kroone kokku laenanud EAG Autokeskuse pankrotihaldur pani müüki nõude EAG juhatuse esimehe Aleksander Petru?enkovi vastu.

EAG Autokeskuse pankrotihaldur Erik Savi ütles Postimehele, et avalikul enampakkumisel on 175 692 krooni suurune nõue firma juhi vastu.

«Tahan natukenegi katta neid kulutusi, mis on tulnud teha seoses võlausaldajate üldkoosolekute korraldamisega,» ütles Savi. «Ei ole mingeid vahendeid menetluse jätkamiseks. Kui keegi võlanõude ostaks, saaks järgmise koosoleku kokku kutsuda.»

Pankrotimenetluse algatamisel oli muu hulgas arestitud ka autokeskuse tööriistu ja varuosi. Erik Savi andis need allkirja vastu Aleksander Petru?enkovi kätte hoiule. Savi väidab, et Petru?enkov teadis vastutusest, kui vara peaks kaotsi minema. BNS

Mitukümmend eestlast, lätlast ja leedulast ning mõned üksikud Balti riikides elavad juudid on saanud tagasi raha, mis külmutati Rootsi pankades Teise maailmasõja puhkedes.

Rootsi pangad avaldasid märtsis nimekirja 649 kontoomanikust, kelle pangakontod külmutati ja kelle raha pole 50 aastat keegi kasutada saanud.

Rootsi pangad on juudi varade komisjoni sekretäri Ingrid Lundforsi sõnul teinud praeguseks väljamakseid 40 isikule, kellest enamik on eestlased ja lätlased. Vaid üksikud juudid on praeguseks raha tagasi saanud.

Rootsi valitsus otsustas märtsis alustada Teise maailmasõja ajal pankades külmutatud raha tagasimaksmist omanikele või nende järeltulijatele. Rootsi ajakirjandus avaldas ka täieliku nimekirja nendest isikutest ja firmadest, kellel on sellest ajast arved Rootsi pankades. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing