3. september 1998 kell 22:00

Investeerimispank ostab raudtee reisijateveo

Teede- ja sideminister Raivo Vare kinnitas eile Eesti Raudtee rahvusvahelise reisijateveoga tegelevale ettevõttele investori leidmiseks korraldatud konkursil parimaks Investeerimispangale kuuluva OÜ Fraser Groupi pakkumuse.

Eesti Raudtee juhatuse esimees Parbo Juchnewitsch ütles, et võitnud pakkumus rahuldas kõige paremini konkursi tingimusi. «Summad, mis võitja esitas, on päris normaalsed,» lausus Juchnewitsch. Täpseid numbreid ei soovinud ta avaldada.

Küsimusele, kas Investeerimispanga firma Fraser Group on seotud mõne tuntud raudteefirmaga, vastas Juchnewitsch, et praegu ta seda ei tea. Järgmise nädala teisipäeval algavad läbirääkimised konkursi võitnud firmaga ja siis selgub ka selle pakkumuse sügavam sisu.

Paremuselt teiseks kinnitas minister Vare Soome riigiraudtee VR Oy poolt esitatud pakkumuse.

AS Eesti Raudtee kuulutas konkursi investori leidmiseks rahvusvahelise reisiveoga tegeleva aktsiaseltsi asutamise eesmärgil välja mai lõpus.

Konkursi tingimuste kohaselt on Eesti Raudtee juhatusel aega kaks kuud, et sõlmida konkursi võitjaks osutunud firmaga leping aktsiaseltsi asutamiseks.

Juhul kui konkursi võitjaks tulnud firmaga lepingut mingil põhjusel ei sõlmita, alustatakse aktsiaseltsi asutamiseks läbirääkimisi paremuselt teiseks osutunud pakkujaga.

Hetkel kuum