Artikkel
 • Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Eesti Energia ja Merko Ehitus sõlmisid üleeile lepingu, mille kohaselt teostab ehitusfirma Eesti Energia hoonetes rekonstrueerimistööd 44,5 miljoni krooni eest. Remondi lõppedes kolib Eesti Energia energiajuhtimiskeskuse peahoonest välja ja rendib ruumid välja.
  Eesti Energia pressiesindaja Kaie Saar ütles, et Eesti Energia on muretsenud uued elektrienergia dispet?erkeskuse seadmed. Kogu riigi energiasüsteemi juhtivad seadmed, pannakse üles äärelinna selleks ümberehitatud hoonesse Kadaka teel.
  Eesti Energia juhatuse esimees Gunnar Okk on öelnud, et kogu maailmas on dispet?erkeskused linna servas, kus saab rakendada kõiki tehnilisi ja ohutustehnilisi nõudeid, mis sellisel ettevõttel peaksid olema. ÄP
  Erastamisagentuuri (EEA) juhatus teeb nõukogule ettepaneku muuta mööblitootja Tarmeko ja kalakonservitehase Maseko Nordi seni riigile kuuluvate aktsiate müügiviis kinniseks.
  Varasema kava kohaselt oli plaan Tarmeko kolmandik ja Maseko Nordi 20 protsenti riigiaaktsiaid müüa avalikul enampakkumisel, kuid muutunud olukord finantsturgudel sundis müügiviisi muutma, ütles EEA peadirektor Väino Sarnet. BNS
  Erastamisagentuuri (EEA) direktorid tegid eile õhtul Läänemaa elektrivõrkude 100 protsendi aktsiate ostja eelvaliku, mis esitatakse ettepanekuna nõukogule.
  Enne kolmapäeval toimuvat EEA nõukogu ettepaneku sisu ei avalikusta.
  Kui Narva elektrivõrkudele laekus kaks lõplikku pakkumist, siis Läänemaa jaotusvõrgu ostja tuli valida mitme hulgast, ütles EEA peadirektor Väino Sarnet.
  Ametlikult kinnitamata andmeil valis EEA juhtkond Narva elektrivõrkude ostjaks Soome Imatran Voima. BNS
  Täna kohtub põllumajandusminister Andres Varik Riias Läti põllumajandusministri Andris Ravinsiga, et arutada Eesti ja Läti vabakaubandusleppe täitmist.
  Eile ja täna kestva nõupidamise teemaks on Balti vabakaubanduslepinguga seotud probleemid, ütles põllumajandusministeeriumi pressiesindaja Kai Maran.
  Peamiselt tulevad jutuks võimalikud Läti tollipiirangud, mis on ajendatud Rakvere lihakombinaadi tegevusest, ütles Maran. BNS
  Hansa rahaturufond on kohalike rahaturu instrumentide kasvanud riskiastme tõttu paigutanud 12,3 protsenti fondi mahust riskivabadesse Saksamaa võlakirjadesse.
  «Kuna kohalikul turul esimese järgu investeerimisobjekte napib, sai septembri algusest alates ringi vaadatud,» ütles Robert Kitt Hansa rahaturufondist.
  «Otsustasime paigutada fondi vahendeid Saksa riigi, riigikassa ja Landesbank Schleswig Holsteini võlakirjadesse, mis on AAA reitinguga ja maailma kõige krediidikõlbulikumad instrumendid,» rääkis ta. BNS
  Eesti saab kehtestada tollitariife vähestele riikidele, sest enamiku maadega, millega kaubeldakse, on olemas vabakaubanduslepingud.
  Põllumajandusminister Andres Varik rõhutas eile, kohtudes põllumajandustootjate ja -töötlejate esindajatega, et tuleb avalikult teadvustada seda, milliste maadega on võimalik kehtestada tollitariife, ütles põllumajandusministeeriumi pressiesindaja Kai Maran.
  Variku sõnul tuleb tollitariifide kehtestamine kõne alla kolmandate riikide suhtes, ütles Maran.
  Otseselt mainis minister USAd, Cote d'Ivoire'i ja Venemaad. BNS
  Tööhõivetalituste vahendusel otsis septembris tööd 30 280 tööta tööotsijat, mis moodustas 3,5 protsenti Eesti tööeas elanikest ehk 6,7 protsenti enam kui augustis.
  Eelmise aasta septembriga võrreldes vähenes tööotsijate hulk 1,4 protsenti, teatas tööturuamet.
  Tööhõivetalituste vahendusel tööd otsivate inimeste arv kasvas septembris augustiga võrreldes kõikides maakondades peale Lääne-Virumaa. Eelmise aasta sama ajaga võrreldes kasvas tööotsijate arv Ida-Viru, Pärnu ja Rapla maakonnas.
  Septembris oli tööotsijate arv kõige suurem Valgamaal, kus registreeriti tööotsijana 6,5 protsenti maakonna tööeas elanikest. BNS
  Eesti Põlevkivi tarnib ASile Kohtla-Järve Soojus praegu vaid osa vajaminevast põlevkivist, mistõttu on häiritud tarbijate varustamine soojusenergiaga.
  Eesti Energia pressiesindaja sõnas, et kuna osaliselt Eesti Energiale kuuluv Kohta-Järve Soojus tasus nädala algul kolmandiku võlast Eesti Põlevkivile, on viimane lubanud jätkata põlevkivitarneid selle ulatuses. BNS
  Hüvitusfond paigutas 14,5 miljonit krooni MeritaNordbankeni Eesti krooni võlakirjadesse, mille tootluseks kujunes 15,5 protsenti ja lunastamistähtaeg on 30. oktoober 2000. aastal.
  Fond omandas Merita Bank Plc 145 võlakirja konkursil osalemise tulemusel.
  Kokku on Hüvitusfond investeerinud Merita võlakirjadesse 54,5 miljonit krooni.
  Veel on fond investeerinud European Investment Banki ja Swedish Export Crediti võlakirjadesse. BNS
  Eesti on valmis võtma ilma üleminekuajata ühinemise hetkest üle Euroopa Liidu (EL) põllumajanduspoliitika, välispoliitika ja tolliliidu põhimõtted.
  «Eestil on oma põllumajanduspoliitika, kuid me muudame selle sarnaseks ELi põllumajanduspoliitikaga,» ütles põllumajandusministeeriumi asekantsler Toomas Kevvai eile briifingul.
  Kevvai sõnul vajavad põllumajanduspoliitikat puudutavad tehnilised üksikasjad veel läbirääkimistel täpsustamist.
  Senine sõelumine on põllumajanduse vallas puudutanud teravilja ja õlitoodete, kartuli ja tärklise ning värske ja konserveeritud puu- ja köögivilja tootmise ja turustamisega seonduvat.
  Euroopa Liidu ühtne põllumajanduspoliitika reguleerib ja toetab põllumajandussaaduste tootmist, töötlemist ja kaubavahetust taime- ja loomakasvatuse osas. Ainuke erand on kartul, mis reglementeerimise alla ei kuulu.
  Kevvai sõnul on Eestil vaja ELiga ühinemiseks luua interventsiooniagentuur, mis hakkaks tegelema toodangu kokkuostu, toetuste maksmise ning impordi ja ekspordi süsteemi kontrolliga. BNS
  Erastamisagentuuri (EEA) peadirektor Väino Sarnet kinnitas, et halvenenud olukord maailma rahaturgudel ei muuda ega mõjuta oluliselt ettevõtete erastamise käiku, kuigi sunnib osaliselt lepinguid ümber vaatama.
  «Pankade ja majanduse üldine kriis oleks mõjutanud rohkem siis, kui erastamine oleks poole peal,» ütles Sarnet.
  Sarnet selgitas, et erastada on jäänud peamiselt suurettevõtted, kuhu nagunii oodatakse pigem välisinvestoreid. Ta tunnistas siiski, et ka välisinvestoreid on raske leida ja rahaturgude kehv seis võib aeglustada veel erastamata ettevõtete müümist.
  Seoses rahapakkumise vähenemise ja laenutingimuste halvenemisega kavatseb EEA muuta osa erastamata või osaliselt riigile kuuvate ettevõtete erastamisviisi. BNS
  Verise röövkallaletungi ohvriks langenud turvafirma Securitas kliendid said nädala algul rahvusvahelise kindlustusfirma vahendusel röövitud raha tagasi.
  Raha oli kindlustatud maaklerifirma J&H Marsh & McLennan kaudu kindlustusfirmas Lloyd's of London, rääkis ASi Securitas juhatuse esimees Riho Lutter.
  Lutteri sõnul said kõik ligi 15 kauplust, kelle raha langes röövlite saagiks, oma sissetuleku täies mahus koos intressidega tagasi.
  Tagasimakstud summa suurust ei soostunud Securitase juht avalikustama, viidates lepingute konfidentsiaalsusele.
  Lutter rääkis, et kahe-kolme kaupluse jaoks oli rööv isegi teatud mõttes kasulik: nende raha oleks pidanud minema nüüdseks tegevuse peatanud ERA Panka. BNS
  Praegune finantskriis maailmas ei ole mõjutanud kolme Balti riigi makromajanduslikku stabiilsust ja seetõttu pole alust muuta ka nende riikide eelarvepoliitikat, ütlesid Balti riikide rahandusministrid Washingtonis.
  Eesti rahandusminister Mart Opmann ütles rahvusvahelise valuutafondi (IMF) ja maailmapanga koosolekul, et globaalne finantskriis ei ole mõjutanud Eesti, Läti ja Leedu makromajanduslikku stabiilsust, mistõttu nendel riikidel ei ole põhjust senist eelarvepoliitikat muuta.
  Läti rahandusminister Roberts Zile kinnitas, et valimistulemusi arvestades ei ole põhjust karta, et uus valitsus loobub praegusest tasakaalustatud eelarvepoliitikast. BNS
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum
Leslie Leino: on aeg hämarate Hiina ettevõtete taust läbi valgustada
Nüüd, mil Hiina võrguplatvormid on tulemüürile vaatamata rahvusvaheliselt kättesaadavad, saab lõpuks teha väga täpseid sissevaateid nende tausta, kirjutab Tallinna Ülikooli Aasia uuringute teadur Leslie Leino.
Nüüd, mil Hiina võrguplatvormid on tulemüürile vaatamata rahvusvaheliselt kättesaadavad, saab lõpuks teha väga täpseid sissevaateid nende tausta, kirjutab Tallinna Ülikooli Aasia uuringute teadur Leslie Leino.
Euro langes dollari suhtes 20 aasta madalaimale tasemele
Süvenenud hirmud euroala majanduslanguse pärast kukutasid euro ja dollari suhte kahe tunni jooksul protsendi võrra, 1,03 peale. Viimati oli euro dollari suhtes nii madalal aastal 2002.
Süvenenud hirmud euroala majanduslanguse pärast kukutasid euro ja dollari suhte kahe tunni jooksul protsendi võrra, 1,03 peale. Viimati oli euro dollari suhtes nii madalal aastal 2002.
Kasvuekspert: lühiajaline mõnu tekitab halbu harjumusi
Lühiajaline mõnu kipub alati võitma pikaajalisi eesmärke ning see on põhjus, miks inimesed ei saa lahti halbadest harjumustest, selgitas kasvuekspert Indrek Saul.
Lühiajaline mõnu kipub alati võitma pikaajalisi eesmärke ning see on põhjus, miks inimesed ei saa lahti halbadest harjumustest, selgitas kasvuekspert Indrek Saul.
Europol vahistas üle 130 lastega kaubitseja
Europoli koordineeritud ulatuslikul operatsioonil vahistasid 22 Euroopa riigi ja Interpoli korrakaitsjad 130 lastega kaubitsejat ja tuvastasid 60 uut kahtlusalust.
Europoli koordineeritud ulatuslikul operatsioonil vahistasid 22 Euroopa riigi ja Interpoli korrakaitsjad 130 lastega kaubitsejat ja tuvastasid 60 uut kahtlusalust.
Järjekordne krüptofirma seisatas raha väljamaksed
Singapuri krüptofirma Vauld peatas väljamaksed oma platvormil ja palkas nõuandjad hindama oma tulevikuväljavaateid restruktureerimisest teiste firmadega liitumiseni.
Singapuri krüptofirma Vauld peatas väljamaksed oma platvormil ja palkas nõuandjad hindama oma tulevikuväljavaateid restruktureerimisest teiste firmadega liitumiseni.

Küpsised

Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.

Loe lähemalt meie Privaatsus - ja Küpsisepoliitikast.