28. oktoober 1998 kell 22:00

Mendelsoni vastu tunneb huvi Uus Maa

OÜ Uus Maa juhatuse esimees Ville Jehe andis mõista, et kui Mendelsoni pakutakse müügiks, siis Uus Maa tunneks selle vastu huvi.

«Ma ei taha sellest rääkida ja ma ei ütle, kas Mendelson on meile oma firmat müüa pakkunud või mitte,» sõnas ta.

Jehe sõnul võiks Mendelson & Co kaubamärk koos intellektuaalsete väärtustega maksta umbes kolm miljonit krooni, millele lisanduvad varad ning kohustused. Arvatavasti jääksid firmade liitumise korral alles mõlemad kaubamärgid, ütles Jehe.

Kinnisvarafirma AS Mendelson & Co sattus raskustesse, sest Viru tänavale ehitatava büroohoone projekt seiskus ja firma kaotab mitusada tuhat krooni kuus. Viru tänava untsu läinud projekt võib olla üheks põhjuseks, miks firma omanik Toomas Mendelson oma firmat müüa pakub.

Toomas Mendelson on kinnitanud, et firmal raskusi pole ning tema pole ise Mendelson & Co-d müüa pakkunud. Ta sõnas, et kaks ostupakkumist on talle viimasel ajal tehtud, kuid keeldus pakkujate nimesid avalikustamast. «Teatud hinna eest on iga asi müüdav,» lausus kinnisvaraärimees.

Siiski on mitmed allikad kinnitanud, et Mendelson otsib ise firmale ostjat, mille üheks põhjuseks on likviidsuskriis.

Ville Jehe mängis Mendelson & Co arengus endise lojaalse töötajana suurt rolli, mistõttu Mendelson julgeb talle müügipakkumist esitada, ütles üks kinnisvaraäriga kursis olev isik.

Äripäeva andmeil on Mendelson ise pakkunud Mendelson & Co-d veel ühele ärimehele, kes otseselt kinnisvaraäriga ei tegele.

Kinnisvarafirma Mendelson & Co asutati 1992. aastal, ettevõtte aktsiakapital on 550 000 krooni. Firma aktsiate kontrollpakk kuulub Toomas Mendelsonile.ÄP

Hetkel kuum