29. november 1998 kell 22:00

SEB jätab osaluse samaks

«On hea leida õige tasakaal,» sõnas Thunell. «Meil ei ole praegu plaane oma osalust Ühispangas suurendada, tuleviku kohta ei oska veel öelda, seda ei tea kunagi,» lausus Thunell.

SEB on sõlminud siiski lepingu Swedfund Financial Markets ABga, mille kohaselt juhul, kui Swedfund soovib oma 6,3% osalust Ühispangas müüa, on SEBil eelisõigus seda osta.

Ühispanga president Ain Hanschmidt on öelnud, et partnerluslepingus on ka klausel väikeaktsionäride kaitseks. «Kui SEB soovib äkki mingil hetkel kogu panka ära osta, siis on ta kohustatud ka väike-

aktsionäridele pakkumuse tegema,» on Hanschmidt kinnitanud.

Thunelli sõnul on järgmine etapp Ühispanga ja SEBi koostööst kõikvõimalikud võimalused läbi arutada. «Peame endale selgeks tegema, kuidas edasi töötame. Meie eesmärk on muuta panku meie klientidele veel paremaks ,» rääkis ta.

Thunell sõnas, et 1999. a tuleb maailmas raske aasta. Presidendi sõnul on maailma finantsraskustel kindlasti mõju ka Rootsile ja Balti riikidele.

SEB on peale Ühispanga ka veel Läti Unibanka strateegiline partner. Reedel teatas SEB, et ostab ka Leedu Vilniaus Bankasest sarnaselt Ühispangaga 32% osaluse. Kokku on kolmel Balti pangal turuosa Baltimaades 27%. Unibanka ja Vilniaus Bankas on Ühispanga koostööpartnerid.

Ühispanga aktsionärid kinnitasid eelmine nädal koosolekul 15 miljoni aktsia emiteerimise SEBile. Kokku maksab SEB nende eest 600 mln krooni. Thunell ütles, et kogu investeering Balti pankadesse on umbes 1,2 mld Rootsi krooni ehk ligi 2 mld Eesti krooni.

Autor: Sten A. Hankewitz

Hetkel kuum