Sirje Niitra • 21. detsember 1998 kell 22:00

Hotelli Tallinn järeltulija avab uksed jaanuaris

Avatavast majutuskohast saab Palace'i ja Olümpia hotelli kõrval kolmas neljatärnihotell Eestis.

Toompuiesteel asuva hotelli kinnistu omanik on AS Irnesse Kapital, kes ostis kinnistu Tallinna hotelli erastamise käigus. Irnesse Kapitali ainuomanik ja nõukogu esimees on ärimees Aleksander Kofkin.

Lagunenud Tallinna hotelli renoveerimine läks maksma 250 miljonit krooni. Sellest investeeringust üle poole moodustas Ühispanga laen, veerand rahast saadi ühest Luksemburgi pangast ja 15 protsenti Irnesse Kapitali omavahenditest. «Pangad usaldasid mind ja olid kindlad, et see raha tuleb neile tagasi,» ütles Kofkin. Hotelli tasuvusajaks on kavandatud kaheksa aastat. Järgmisena soovib Kofkin, kes sai mõned aastad tagasi Eestis kuulsaks pingviinijäätise ja bistroodega, avada uue hotelli Leedus.

Grand Hotel Mercure Tallinna peadirektor Alain Miquel ütles, et näeb külastajaina tööpäeviti ärikliente, puhkepäevadel ka üksikturiste. Esimese aasta keskmiseks täituvuseks planeerivad hotelli omanikud 50 protsenti. «Konkurents Tallinnas on tugev, aga me püüame teha kõike teistest veidi paremini,» märkis hotelli tegevjuht.

Vana hotelli uuendamise ja juurdeehituse tulemusel suurenes ruumide pindala 5000 m² võrra ja on nüüd kokku 11 500 m². Hotelli neljal korrusel on 164 kliimaseadmetega varustatud tuba, sh üks presidendisviit ja kuus juuniorisviiti. Puhata ja einestada saab viies kohas, millest suurim on 160kohaline restoran Le Paris. Ühetoalise tavanumbri hind koos hommikusöögiga on 1700 krooni ööpäev. Kompleksis on ka ilu- ja tervisekeskus ning konverentsiruumid, 600 m² büroopinda on võimalik välja rentida.

Irnesse Kapitali nõukogu liikme Olav Uusna sõnul on hotellil parkla laiendamise tarvis kavas veel maad juurde osta.

Hotelli projekteeris Kalle Rõõmus AS ja sisekujunduse kavandas ARS Interjööriprojekt. Hotelli ehitamist juhtis Priit Vilbale kuuluv OÜ Wicom ja hotell valmis 8 kuuga.

Hotellil on sõlmitud juhtimisleping prantsuse firmaga Accor, mis juhib maailma eri paikades kokku 2500 hotelli tegevust. Grand Hotel Mercure on Mercure'i kaubamärgi kõrgeim kategooria. Hotellis saab tööd 150 inimest, kellele algul on abiks kümme prantslast.

Hetkel kuum