21. jaanuar 1999 kell 22:00

Saksa Ruhrgasist saab Eesti Gaasi suurim aktsionär

Äripäevale on teada, et järgmisel nädalal tulevad Eestisse Ruhrgasi esindajad, et sõlmida aktsiate ostmiseks leping Eesti Gaasi riigile kuuluvate aktsiate müüki korraldava erastamisagentuuriga.

Erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet kinnitas eile, et Ruhrgas on tõesti kirjalikult teatanud, et nad soovivad need aktsiad ära osta.

Tema sõnul ostab Ruhrgas Eesti Gaasi aktsiad samadel tingimustel, mis olid kokkulepitud aktsiate ostmisest loobunud Gazpromiga.

See tähendab, et Saksa gaasifirma on nõus maksma tuhande kroonise nominaalväärtusega aktsia eest 12 250 krooni. Saksa gaasifirma ostab 11,4% Eesti Gaasi aktsiad 53,6 miljoni krooni eest.

Sarnet ütles, et Eesti Gaasi riigiosaluse erastamine on kulgenud pikka aega ja väga raskelt. «Mul oleks väga hea meel, kui järgmisel nädalal see tehing sõlmitud saab,» lausus ta.

Praegu jaotub Eesti Gaasi aktsiapakk nii, et Ruhrgasil on 20,7%, Gazpromil 30,6%, Nestel 10%, väikeaktsionäridel 27,3% ning Eesti riigil 11,4% aktsiatest.

Pärast järgmisel nädalal toimuvat tehingut kuulub Ruhrgasile 32% Eesti Gaasi aktsiatest.

Gazprom teatas oma loobumisest talle eelisaostuõigusega broneeritud aktsiate ostmisest möödunud aasta lõpus, kui selgus, et Venemaa praeguse majanduskorralduse juures on sisuliselt võimatu välismaale investeerida.

Eesti Gaas lõpetas möödunud aasta 25 miljoni krooni suuruse kahjumiga. Firma käive oli 635 miljonit krooni.

Autor: Raul Ranne

Hetkel kuum