Peep Sooman • 2. märts 1999 kell 22:00

Kinnisvaraturg on elavnenud

ERI Kinnisvara ASi juhatuse liige Hannes Pihl ütles, et võrreldes jaanuariga on firma käive suurenenud veebruaris kaks korda. Käibenumbreid ei soostunud ta avalikustama. Kui jaanuaris olime kahjumis, siis veebruaris tulime juba ots otsaga kokku, nentis ta. Iseäranis hästi renditakse praegu lao- ja tootmispindasid ning äriruume, lausus Pihl. Eks Telekomi aktsiamüük ja ajakirjanduse positiivsed artiklid lisavad positiivseid emotsioone, leidis Pihl.

Kinnisvarafirma Uus Maa OÜ tegevjuht Urmas Laur ütles, et tavaliselt on jaanuar ja veebruar kinnisvaraturul väga vaiksed kuud, kuid tänavu on turg juba elavaks muutunud. Kui veebruari alguses oli niinimetatud käima jooksmise aeg, siis nüüd hakkab juba raha liikuma ning tehingud hakkavad toimuma, rääkis Laur.

Lauri hinnangul on turu avanemise põhjus psüühilist laadi. «Nüüd on kõigile näha, et suuri krahhe kinnisvaraturul ei tule,» sõnas ta.

Kinnisvarafirma ASi Ober Haus omanik ja tegevjuht Paul Oberschneider ütles, et Ober Hausi käive kasvas eelmisel kuul 10 protsenti.

Ma olen asjade sellise käiguga väga rahul, kinnitas Oberschneider. Telekom tekitas inimestes huvi, intressid on langenud, ka kevad hakkab tulema, loetles Oberschneider turu elavnemise põhjusi.

Me püüame senimaani kulusid kokku hoida, kuid usun, et inimeste entusiasm hakkab mingil määral taastuma, lisas ta.

Samal ajal valitseb korterite üüriturul madalseis. ERI Kinnisvara üürimaakler Diana Pedaru rääkis, et veebruarikuus oli huvi üürikorterite vastu vaevalt kümnendik eelmiste kuudega võrreldes.

«Mina ei ole nelja aasta jooksul niisugust vaikust veel kogenud,» märkis Diana Pedaru.

Hetkel kuum