Väinu Rozental • 10. märts 1999 kell 22:00

Koonderakond toetas keskerakondlasest raadiohäält

Georg Pelisaar on OÜ Kaguraadio juhatuse esimees ja põhiomanik. Põlvas asuv eraraadiojaam Kaguraadio on 2,5 aasta jooksul saanud Setumaa regionaalprogrammist Seto raadioprogrammi tootmiseks ja eetrisseandmiseks kokku 1,2 miljonit krooni. Kaguraadio võitis Seto raadioprogrammi levikonkursi 1996. aasta suvel.

«Kahtlemata olen Koonderakonnale tänulik,» ütles Kagu-Eesti tuntud raadiohääl Pelisaar eile ja lisas, et Seto raadioprogrammi idee pärineb Isamaa valitsuselt, kuid realiseerus Koonderakonna valitsuse ajal. Georg Pelisaar on töötanud Kagu-Eestis raadioajakirjanikuna üle kümne aasta.

Eelmise aasta teisest poolest saab Kaguraadio riigi toetusraha Setomaa valdade liidu kaudu. «Meil puudub selge ülevaade, kuidas Kaguraadio on seda raha kasutanud,» rääkis Setomaa valdade liidu esimees, Misso vallavanem Lembit Sikk. «Me ei sõlmi Kaguraadioga märtsis uut lepingut, kui nad ei esita konkreetset aruannet Seto saadete kohta.» Siku sõnul otsustavad nad maikuus pärast meediauuringut, kas nad kuulutavad suvel välja Seto raadioprogrammi uue levikonkursi.

«Eraldatud raha oleme kasutanud vaid Seto raadioprogrammi tootmiseks,» kinnitas Georg Pelisaar ja lisas, et vajalikud aruanded on nad esitanud kaks korda aastas. Pelisaare andmeil ulatuvad Kaguraadio programmi üldkulud 90 000 kroonini kuus. Seto raadioprogrammi maht on kaks tundi päevas. Seto raadioprogrammi tootmist toetab riik iga kuu praegu 33 500 krooniga.

Pelisaare sõnul vähenesid Kaguraadio reklaamitulud pärast Seto raadioprogrammi käivitamist kolmandiku võrra, sest osa ettevõtjaid leidis, et Setumaa vähest ostujõudu arvestades ei ole sealsele tarbijaskonnale otstarbekas kaupu ja teenust reklaamida.

Georg Pelisaar kogus riigikogu valimistel 4459 häält. Ringkonna teisena sai Maarahva erakonna esimees Arnold Rüütel 3701 häält ja kolmandana koonderakondlane Mart Siimann 1874 häält.

Hetkel kuum