24. märts 1999 kell 22:00

Ericsson tõi välja uued tooted

Koostöös Briti firmaga Psion on Ericssonil valminud uus pisiarvuti MC 218, mida asjatundjad ise väga suureks uudiseks ei loe, kuid millest teavitamine enne messi tõstis ometi kohe Ericssoni aktsia kurssi. Uues arvutis kasutatakse esmakordselt operatiivsüsteemi EPOC, mis on välja töötatud Ericssoni, Nokia, Motorola ja Psioni koostööprojekti Symbian kohaselt. Arvutis rakendatakse ka Ericssoni süsteemi WAP (Wireless Application Protocol), mis hõlbustab mobiiltelefoni ja Interneti vahelist ühendust. Uus arvuti jõuab müüki umbes selle aasta keskpaiku.

Aktsiaanalüütikud ütlesid, et neid jätab Ericssoni ja Psioni pisiarvuti suhteliselt ükskõikseks, hoopis rohkem huvitab neid aga Ericssoni WAP-tehnikaga mobiiltelefon.

Cebiti messil tutvustas Ericssoni tegevdirektor Sven Christer Nilsson kolme uut telefonimudelit, mis oli analüütikutele tõeliselt positiivseks üllatuseks ja mis aitavad Ericssonil lühendada Soome Nokia vahepeal saavutatud edumaad. Esimene uudis oli väike Interneti-telefon R380, millega saab saata ka e-posti ja fakse ning mis on Ericssoni esimene toode kommunikaatori sektoris, kus on juba Nokia kommunikaator 9110. Ericsson ongi suutnud turge üllatada sellega, et kui tema püüdis varem mobiiltelefoni funktsioone ühendada arvutiga, mille tulemuseks on nüüd MC 218, ja Nokia pani omakorda põhirõhu sellele, et püüdis mobiiltelefonile anda arvuti funktsioone (kommunikaator), siis nüüd tõi Ericsson tõi uue toote välja ka selles valdkonnas. Ericssoni R380 on Nokia 9110st tunduvalt väiksem, mahuvõit on saavutatud sellega, et mobiiltelefoni klahvistiku saab lahti tõmmata ja selle all on Interneti-ühenduse vajutuspaneel. Kuid Nokiagi on vahepeal Canne'is jõudnud tutvustada oma uut mudelit Nokia 7110.

Kui aasta lõpu poole müüki tulev R380 on mõeldud eliitkasutajale, siis suurt ja laialdast müügiedu loodab Ericsson saavutada oma uue telefoniga A1018, mis tuleb müügile juba teises kvartalis ja mida Ericssoni esindajad ise peavad õnnestunuks ja hõlpsasti käsitsetavaks.

Kolmas Ericssoni uus mudel oli T18. Kokku on Ericsson sel aastal tutvustanud kuut oma uut toodet, nende seas T28, ja tegevdirektor Nilsson lubab samas tempos jätkata.

Nokia uus juhatuse esimees Jorma Ollila tutvustas Cebiti messil kaht uut toodet. Üks oli teismelistele mõeldud telefonimudel 3210, mis muu hulgas on peale tekstisõnumite võimeline edastama ka joonistatud figuure ja mis tuleb müüki teises kvartalis. Teine uudis oli autotelefon 6090, mida hakatakse müüma kolmandas kvartalis.

Autor: DI

Hetkel kuum