ÄP fototoimetus • 23. mai 1999 kell 22:00

Vanim kindlustusseltsi hoone jäi tühjaks

Üle 60 aasta kindlustusseltsi peahoonena tegutsenud Valli 4 asuv maja jäi eelmisel nädalal tühjaks, sest Eesti Varakindlustus kolis oma kontoriga Rävala 5 asuvasse endisesse Hoiupanga peahoonesse.

Eesti Varakindlustuse haldusjuht Enn Teimann ütles, et Valli tänava maja jäi liiga suureks pärast Eesti Elukindlustuse ühinemist Hansapanga Kindlustusega ja kolimist Hansapanga majja. «Teiseks olime vanalinna liiklemise keelutsoonis ja maja oli ka kallis üleval pidada, sellepärast pidasime otstarbekaks kolida odavamatesse ja moodsamatesse ruumidesse,» selgitas Teimann.

Eesti Varakindlustus rendib Hansapanga hoone viienda ja kuuenda korruse ruume, esimesel korrusel on ka klienditeeninduse saal. Kliente jäädakse endiselt teenindama ka Valli tänava alumisel korrusel, mis on inimestele aastakümnete jooksul harjumuspäraseks saanud koht, märkis Teimann.

Eesti Elukindlustusele kuuluvale Valli tänava hoonele otsitakse praegu uut rentnikku. Hansapanga Kindlustuse pearaamatupidaja Jürgen Pelt rääkis, et müüa seda maja praegu ei plaanita, kuid kui keegi teeks suurepärase pakkumise, ei ole see välistatud.

1925. aastal luksuslikuks elumajaks ehitatud Valli tänava hoone müüdi 1936. aastal hüpoteegivõla katteks Eesti Ühistegelikule Kindlustusseltsile. Eesti Kindlustuse kindlustustehnoloog Ada Terumuth ütles, et Eesti Varakindlustuse teise kohta kolimine oli äärmiselt kurb, sest Valli tänava peakorterit teadsid läbi aegade kõik ja see oli osaliselt Eesti kindlustuse sümboliks.

Autor: ÄP

Hetkel kuum