ÄP fototoimetus • 14. juuni 1999 kell 22:00

Iiri telekom erastatakse

Tegemist on Iirimaa seni suurima erastamistehinguga, mille tulemusel võib suur osa elanikkonnast esmakordselt elus investoriks saada.

Telecom Eireanni orienteeruvaks hinnaks on määratud 9,2 miljardit eurot, mis asetab selle Iiri viie suurima ettevõtte hulka ning tõotab uut dünaamikat Dublini börsile. Telekomi osakaal Iiri börsi indeksis saab olema umbes 10 protsenti.

Tõenäoliselt saab Telecom Eireanni müügist tänavu Euroopa suurim telekomi erastamistehing.

Vähemalt 40 protsenti aktsiatest on kavas müüa väikeinvestoritele hinnaga 3,35--4,15 eurot aktsia. 2,8 miljonist ostuõigust omavast täiskasvanust on tänaseks huvi ilmutanud juba 1,2 miljonit.

«Üks meie peamisi eesmärke on omanikeringi laiendamine ning me loodame laialdast huvi nii esmakordsete kui kogenud investorite hulgas,» ütles Iiri avaliku sektori ettevõtete minister Mary O'Rourke.

Väikeinvestorid, kes ei müü oma aktsiaid enne aasta möödumist, saavad tuleva aasta juulis iga 25 aktsia kohta ühe aktsia tasuta juurde.

Rootsi Telia ja Hollandi KPN omavad ühiselt 20 protsenti Telecom Eireanni aktsiatest ning neil on võimalus oma osalust veel 15 protsendi võrra suurendada. Telekomi töötajatele kuulub 14,9 protsenti.

Telecom Eireanni tulud kasvasid mullu 6 protsenti 1,86 miljardile dollarile. Fikseeritud võrgu osas oli juurdekasv 16 protsenti, samas kui mobiilside sektoris kasvas kliendibaas 55 protsenti.

Autor: ÄP

Hetkel kuum