Viktoria Korpan • 16. august 1999 kell 22:00

Riigiametnikud saavad soodsalt koduarvuteid

Koos arvutimüüja Baltic Computer Systems ja ASiga Hansa Liising Eesti korraldatava kampaania eesmärk on luua eeldused riigiaparaadi efektiivseks tööks, selgitas ASi Microlink Arvutid juhatuse esimees Aivar Paalberg.

Kuni kahe aasta pikkuse soodusliisingu saamiseks peab riigiametnik esitama taotluse, tõendi viimase poole aasta palga kohta ja tasuma ettemaksu, mis peab moodustama vähemalt viiendiku arvuti maksumusest. Liisinguintress arvuti ostul on 6,4 protsenti aastas.

Võrdluseks, maailma ühe suurema personaalarvutite tootja IBMi Eesti esindus pakub arvutite liisimisvõimalust vaid ettevõtetele, mille puhul on aastaintress 7--8 protsenti ja lepingu pikkus kuni kolm aastat.

Teede- ja sideministeeriumi sideosakonna juhataja asetäitja Marju Laur ütles, et Microlinki pakkumine sunnib mõtlema ja on tõenäoline, et ta kasutab seda võimalust koduarvuti soetamiseks. «Mul oli kodus arvuti, aga vargad viisid ära ja tunnen sellest puudust,» lausus Laur.

Liisinguprojekti kaasatud firmade prognoosi kohaselt peaks käesoleva aasta lõpuks sooduspakkumise teel koduarvuti saama ligi 500 inimest.

IBM Eesti tegevdirektori Valdo Randpere sõnul on soodustingimustel arvuteid pakkuvate firmade prognoos liiga tagasihoidlik. «Eesti ühiskond ei kannata selle all, et siin oleks liiga palju arvuteid,» lisas ta.

Randpere ei mõista, miks korraldab kohalik arvutitootja sooduskampaania ainult riigiteenistujatele. Tema sõnul võiks sarnaselt müüa arvuteid kõigile kodutarbijatele.

Eestis on ASi Microlink Arvutid andmetel kasutusel umbes 200 000 arvutit, millest ligi 15 000 on ostetud kodudesse.

Hetkel kuum