ÄP fototoimetus • 6. september 1999 kell 22:00

Eesti Energia emiteeris uusi kommertspabereid

Eesti Energia emiteeris eile Hansapanga vahendusel 75 miljoni krooni eest kolmenädalasi kommertspabereid intressiga 3,8 protsenti.

«Intress kujunes ettevõttele väga soodsaks, sest tegemist on suure ja kvaliteetse ettevõttega, kelle emissioonide vastu on suur huvi,» ütles Hansapanga investeerimispanganduse spetsialist Ülo Kallas.

«Intress on isegi allpool mõne Eesti panga pakutavat deposiidiintresside taset,» märkis ta.

Kallase sõnul ostsid kommertspabereid rahaturufondid, pangad ja kindlustusseltsid. Kallas lisas, et kolmandik emissioonist läks ettevõtetele.

Kallas möönis, et ettevõtete huvi kommertspaberite vastu on väiksem, sest rahaturufond pakub neile samu instrumente, kuid ühepäevalise likviidsusega. Suurematel ettevõtetel, kellel raha on küllalt, on siiski kasulikum osta kommertspabereid otse, sest sellisel juhul on tulusus suurem, lausus Kallas.

Kallase sõnul katab Eesti Energia emissioonide abil kõikumisi oma rahavoogudes ja 75 miljonit krooni on ettevõtte keskmiselt 10 miljoni kroonise päevakäibe juures tagasihoidlik summa.

Augusti algul emiteeris Eesti Energia 150 miljoni eest kolmenädalasi võlakirju, mille intressiks kujunes 4,1 protsenti.

Hansapank valmistab ette Eesti Energia 35 miljoni euro ehk ligi 550 miljoni krooni suurust eurovõlakirjade emissiooni, millest laekuvad vahendid lähevad Eesti Energia selle aasta investeeringute katteks.

Autor: ÄP

Hetkel kuum