27. september 1999 kell 22:00

Balti riigid on majandusseisakule vaatamata suutelised oma rahvusvaluutasid devalveerimise eest kaitsma, prognoosis Handelsbanken Markets.

Kõige paremas olukorras on Handelsbankeni hinnangul Eesti kroon, kuna Eestis on juba näha majanduse toibumisele viitavaid märke ning jooksevkonto puudujääk kahaneb.

Ka Leedu ka Läti hoiduvad devalveerimisest, vaatamata jätkuvatele majandusprobleemidele. «Ainult siis, kui majanduslik olukord nendes riikides veelgi halveneb, osutub see samm vajalikuks,» tsiteeris Reuters Rootsi panga raportit.

Pank prognoosis kõigi kolme riigi majanduslikku toibumist aasta teisel poolel. Eestile ja Lätile prognoosis Handelsbanken nullkasvu kuni 1% majanduskasvu, Leedu kohta prognoos puudub. BNS

Põhjamaade börsialliansi NOREX nõukogu kutsus reedel pärast Stockholmi ja Kopenhaageni börside vastavaid otsuseid Tallinna ja Balti börse alustama ametlikke läbirääkimisi NOREXiga ühinemiseks.

Järgmise sammuna sõlmitakse poolte vahel kavatsuste protokoll, teatas Tallinna börs eile. «Ühinemine NOREXiga oleks suur kvalitatiivne hüpe Balti väärtpaberibörside jaoks,» ütles Tallinna börsi juhatuse esimees Gert Tiivas.

Tiivas ütles, et kuigi paljud küsimused vajavad veel arutamist ning otsustamist, on meie eesmärk sõlmida kõiki pooli rahuldav leping võimalikult kiiresti. BNS

Soome Kuusakoski korrastab oma Eesti tütarettevõtete struktuuri ning koondab kõik Eesti Metalliekspordi (EMEX) aktsiad OÜsse Kuusakoski Baltic Holdings.

Kuusakoski Baltic Holdings liidab endaga Kuusakoski teise tütarfirma ja 51% EMEXi aktsiate omaniku ASi Nelimet.

Kuusakoski Baltic Holdingsi juhataja Tanel Tuusis ütles, et oktoobri lõpuks lähevad seni Soome Kuusakoski OY ja Nelimetile omanduses olnud EMEXi aktsiad Kuusakoski Baltic Holdingsi omandusse. BNS

Hetkel kuum