Madli Zobel • 29. september 1999 kell 22:00

Uueks reisitrendiks maakera kuklapool

Eurotour küsib Peruu reisi eest 35 600 krooni.

Peruu pakett tehti kümmekonna kliendi soovil, selgitab Eurotouri juhataja Eha Õis. «Nendega oleme me veebruaris startival reisil arvestanud,» räägib Õis. «Usun, et grupp tuleb täis.»

Sama hinnaga on Eurotouri uus reis Austraaliasse, poole odavamalt saab Hiinat näha. «Kevadel pakume suure rahakoti omanikule ka Hiinat koos Jaapaniga,» ütleb Õis.

Turismifirmad on ühel meelel, et välisreisid ei lähe odavamaks, pigem veelgi eksklusiivsemaks. Seega jääb kõhnema rahakoti omanikel üle asuda innukalt Eesti vaatamisväärsusi avastama.

«Bussireiside aeg on möödas,» tõdeb Õis. «Inimesed ei taha enam bussis magada.»

«Bussireiside aeg on 100% möödas,» kinnitab ka CasSandra tootejuht Andrus Rõigas.

Reisieksperdi müügiosakonna juhataja Tiia Saarep lisab, et eksootilisematesse kohtadesse sõita soovijate puudust nemad ei näe, sest lähemad kohad on klientidel juba läbi käidud.

«Odavamaid bussireise me pole tõesti üritanudki pakkuda,» sõnab Saarep. «Meie kliendil on vara reisimiseks rohkem, tema tahab kaugemale minna.»

Ligi pooled Reisieksperdi klientidest on inimesed, kes astuvad büroosse ja paluvad korraldada reis punkti x maakeral. «Tahab üks pere sõita või mitu, ära öelnud pole me kunagi,» tutvustab Saarep reisikorraldaja põhimõtet.

Vähemalt 16 500 krooni maksvat Keenia reisi on Reisiekspert pakkunud juba kaks aastat.

«See on olnud väga populaarne ja prognoosime, et sel talvel saab Keenia kõige nõutumaks paigaks, räägib Saarep. Ta lisab, et Keenia reisile on juba mõned broneeringud tehtud, ka aastavahetuse kallimale variandile.

Ookeanisaarte Mauritiuse ja Sei?ellide individuaalreisidele on Reisieksperdis samuti kohti kinni pandud, ülejäänud paikade huvilised nii konkreetseks veel läinud pole.

Tudeng Mari ja kinnisvaraärimees Kalev Roosiväli käisid Sei?ellidel -- pulmareis oli kingitus mehe töökoha poolt.

«See oli väga vinge, ent kohutavalt kallis,» hindab Mari. «Ise sellist reisi küll lubada ei saa. Või siis väga erakordse sündmuse puhul.»

Mari Roosiväli räägib, et ehkki tuttavatele pakkus nende reis väga huvi, siis nii kaugel keegi käinud ei ole. «Kohalik elu on seal mõnusalt odav,» tõdeb ta. «Ent minek on kallis ja reisi pärast ei taha keegi nii palju välja käia.»

«Tundub, et inimesed teevad kalleid millenniumireise,» märgib Tiia Saarep. «Enne ja hiljem hoitakse kokku.»

CasSandra pakub eelmise aasta positiivsele kogemusele toetudes millenniumireisi Tuneesiasse.

«9000kroonist reisi saab lubada endale keskklass, pooled kohad on meil välja müüdud,» räägib Rõigas. Ta on kindel, et ka ülejäänud piletitega ei teki raskusi. «Inimesed veel kaaluvad, otsustatakse alles novembri alguses,» selgitab ta.

Hetkel kuum