ÄP fototoimetus • 11. oktoober 1999 kell 22:00

Ober Haus laenab Maailmapangast 125 mln krooni

International Finance Corporationilt (IFC) laenatavat raha kasutatakse grupile kuuluva hotelli Grand Palace ehitamiseks Riias ning Tallinna vanalinnas asuvate hotellide Park Consul Schlössle ja St. Petersbourg arendamiseks võetud laenude refinantseerimiseks. Laenupaketile lisandub 2,5 miljoni dollari ehk 36 miljoni krooni suurune finantseering Hansapangast.

Ober Hausi tegevjuht ja omanik Paul Oberschneider ütles, et uus laen parandab grupi rahavooge, alandab kulutusi finantseerimisele ning tõstab varade väärtust. Oberschneideri sõnul sõlmitakse laenuleping 15 aastaks ning aastaintressiks on Euribor pluss 3,25 protsenti ehk hetkel 6,6%. Ta kinnitas, et lähema poolteise aasta jooksul on Ober Hausil kavas lisaks kolmele olemasolevale hotellile rajada veel kolm luksushotelli. «Me otsime praegu sobivaid projekte Vilniuses, Peterburis ja Krakovis,» lisas ta.

Schlössle Hotel Groupi omanikud on AS Ober Haus (60% aktsiatest) ja Norra investeerimisfirma Industrifinans Eiendom Baltikum ASA (40% aktsiatest).

Ober Haus on Eesti üks edukamaid kinnisvarafirmasid, kelle projekte finantseerib suures osas USA kinnisvarafond Apollo.

Autor: ÄP

Hetkel kuum