Peep Sooman • 23. november 1999 kell 22:00

Suurima vahetasuga maakler

Ainsad mälestused mitmekümne tuhande kroonistest kuupalkadest on fotoalbumis, kuhu pannakse reisipildid. Viimati käis Petkina Maltal -- kuu aega tagasi.

«Ma olen käinud Küprosel, Inglismaal, Mehhikos ja kolm korda Ameerikas,» vuristab ta ühe hingetõmbega. «Ja ma ei saa aru, miks asjad nii hästi lähevad,» lisab noor naine naerdes.

Svetlana Petkina alustas kinnisvaramaakleri tööga kolm aastat tagasi. Kohe alguses spetsialiseerus ta vaid kruntide müümisele. «Minu teada rohkem selliseid maaklereid pole, teised müüvad nii krunte kui ka maju,» seletab Petkina, otsides oma edu saladust.

Aastatel 1997 ja 1998 oli ta Eesti ühe suurema kinnisvarafirma Arco Vara aasta parim maakler, kes teenis ettevõttele kõige rohkem raha.

Petkina endine kolleeg, Arco Vara maakler Lauri Laanoja peab Petkina edu aluseks viimase tutvusringkonda, kuhu kuulub palju rikkaid inimesi, kes maju ehitavad.

Neli aastat vana Mazdaga sõitev Petkina elab vanalinnas. Kodu ümbruse parkides koeraga jalutamas käies saab ta seal elavate rikaste koeraomanikega tuttavaks, seletab Laanoja. «Ta on tore inimene, enamikel meie pidudel lõi ta kaasa, ehkki veidi tagasihoidlikumalt, kuna tegu on pereinimesega,» räägib maakler. «Eks mees hoidis tal silma peal,» teab Laanoja. Petkina mehele kuulub arvutivõrguteenuseid pakkuv ettevõte.

Täna töötab kahekordne aasta maakler Ober Hausis, sest kuu tagasi tegi kinnisvaraärimees, firma omanik Paul Oberschneider talle pakkumise, mille sarnast juhtivad kinnisvaraärimehed ei mäleta.

Petkinale pakuti lepingut, mille kohaselt tema teenistus tänu ülikõrgele vahendusprotsendile kahekordistub. Kui tavaline maakler teenib firma vahendustasust vähem kui kolmandiku, siis Petkina saab pea kaks kolmandikku. Teisisõnu saab miljonikroonise krundi müügi pealt Petkina tavapärase 15 000 krooni asemel 30 000 krooni.

Tänavu on edukas maakler müünud 10 krunti ja kaks ridamajaboksi.

«Kui ma kinnisvaramaakleriks läksin, siis ma arvasin, et see on ajutine,» seletab Petkina. «Mul on siiani tunne, et ega ma pensionini maakleri tööd ei tee, mulle on see rohkem nagu hobi,» ütleb enim hinnatud kruntide spetsialist, kelle arvamust tahavad tihti kuulda ka konkurendid. «Ah, eks see töö on üks suur mäng,» lausub Petkina ning hakkab jälle itsitama.

Lõbusa maakleri riietus on väga tagasihoidlik. Välismaalt ostetud hallikas pintsak ja pruunid püksid ning ühegi sõrmuseta käed jätavad temast väga tagasihoidliku naise mulje. «Oleks sa tulnud mõni teine päev, siis oleks mul miniseelik ja laia dekolteega pluus seljas olnud, täna pole lihtsalt koosolekut,» kummutab maakler esmamulje.

Lisaks tahtis Petkina mõnele nähtavale kehaosale punast harki hoidvat kuradikest lasta tätoveerida, kuid mees ei lubanud. «Ta oleks selle koos nahaga välja lõiganud,» arvab ta.

Hetkel kuum