Inno Tähismaa • 20. aprill 2000 kell 7:32

Leedust elektri ostmine ajab Narva energeetikud ja kaevurid protestile

Energeetikute ja kaevurite ametiühingud valmistavad ette protestiaktsiooni seoses valitsuse otsusega osta Leedu Ignalina aatomielektrijaamast elektrit, kirjutab Põhjarannik.

25. aprillil kohtuvad kaevurite ja energeetikute ametiühingu esindajad majandusminister Mihkel Pärnojaga, et saada temalt vastus, miks valitsus andis nii kergesti nõusoleku Leedu elektri ostmiseks.

Narva Elektrivõrgu direktor Ahti Puur, kelle ettevõte ostab Ignalina AEJst elektrit, ütles, et seda sundis neid tegema Eesti Enrgia.

'Elektrienergia ostmine Leedust on pealesunnitud samm. Kõik teavad, kuidas Eesti Energia tõstab oma kauba hinda. Kuna see firma on Eestis monopolist, siis on mõttetu nendega hinna alandamisest rääkida. Nii et elektrienergia ostmine Leedust on vahend, sundimaks Eesti Energiat efektiivsemalt tööle. Kui tahame, et Eestis ei tõuseks elektrienergia hind, siis peame püüdlema vaba turu poole,' ütles Puur.

Puur lisas, et Narva Elektrivõrk kavatseb importida väikese koguse elektrienergiat ja seda ainult suvekuudel. Sel ajal väheneb elektrienergia tarbimine ja põlevkivitootmine.

Narva energeetikute ametiühingu juht Vladimir Aleksejev pole sellega nõus. Sel ajal, kui valitsus kiidab heaks elektrienergia ostmise Leedust, väheneb Narvas elektritootmine.

Eesti Eenergia pressiesindaja Kaie Saar ütles, et Eesti Energia juhtkond teab kavandatavast protestiaktsioonist, kuid probleemi peab lahendama riik. Narva Elektrivõrgul on luba Leedust elektri ostmiseks.

Hetkel kuum