Inno Tähismaa • 28. juuni 2000 kell 14:44

Äike võttis Ida-Virumaal perelt kodu

Pühapäeva õhtul Ida-Virumaal möllanud viimaste aastate kõige tugevam äike pani põlema elumaja Toilas ja tekitas suurt kahju elektriliinidele.

Pühapäeva hilisõhtul lõi pikselöök sisse Toilas Oru tänavas asuvasse kahekorruselisse eramajja. 'Istusin elutoas ja vaatasin jalgpalli, äkki käis tugev lahmakas ja telerist lõi suitsu välja,' rääkis maja peremees Raimu Tõnnov. 'Kohe seejärel kadus elekter ja katuseharjast hakkas tuld tulema.'

Maja peremehe sõnul ei saanud umbes poole tunni pärast kohale jõudnud tuletõrjujad enam maja päästmisega hakkama. Katus hävis, ülemine korrus sai samuti kõvasti kannatada ja esimene korrus läks hukka kustutusvee tõttu.

'Elada pole selles majas enam võimalik,' tõde eile Tõnnov, kelle pere jättis pikselöök hoobilt ilma oma kätega ehitatud kodust. Peremees hindas esialgseks kahju suuruseks pool miljonit krooni.

Maja ei olnud kindlustatud. 'Mõni aasta tagasi kindlustasin, aga siis vaatasin, et ei ole suurt mõtet,' ütles õnnetu peremees. Ta ütles, et oli hea, et naabrimehed tulid appi ja aitasid tule levikut ära hoida. Nii jäi vähemalt saun alles.

Pühapäevane äike tekitas kahju ka elektriliinidele. Kokku oli maapiirkondades rivist väljas 39 alajaama, mille tõttu jäi vooluta 300-400 majapidamist.

Äikese ajal sadas alla 70 mm jagu vihma, mis ületab terve juunikuu normi.

Hetkel kuum