14. juuli 2000 kell 8:08

Tartu Ülikooli kogusid ähvardab hallitus

Teist nädalat rangel säästurezhiimil elav Tartu Ülikooli raamatukogu on elektri kokkuhoidmiseks lülitanud välja hoidlate jahutusseadmed, mis ähvardab Eesti suurima teadusraamatukogu kogusid hallituse vohama hakkamisega, kirjutab Eesti Päevaleht.

Esimest korda paarikümneaastase maja ajaloos pikemalt välja lülitatud jahutusseadmed peaksid hoidlates vältima õhu soojenemist üle 18 kraadi ning hoidma õhuniiskuse alla 60 protsendi, et seal ei hakkaks levima sooja ja niiskust armastav hallitusseen.

Direktor Toomas Liivamägi sõnul kontrollitakse eri kohtadest kokku toodud raamatud enne hoidlasse viimist küll põhjalikult, ent kogu hävimiseks piisab pisimastki avastamata jäänud hallitusest, mis soodsatel tingimustel paljunema hakkab.

Tartu Ülikooli orgaanilise keemia instituudi dotsent Tullio Ilomets ütles, et jahutusseadmete väljalülitamine 3,7 miljonise kogu hoidlates on väga riskantne tegu. 'Et ülikooli raamatukogu varad on üleriikliku tähtsusega, ei tohi nende säilitamise tingimuste pealt kokku hoida,' lausus ta.

Hetkel kuum