Ülo Toomsalu • 27. september 2000 kell 6:44

Jäähokimeister teeb Pärnusse oma jäähalli

Kohtla-Järvel elav 11kordne Eesti meister jäähokis Tõnu Eapost on valmis võtma pangast ligi 20 miljonit krooni laenu, et ehitada oma unelmate linna Pärnusse suur jäähall, kirjutab SL Õhtuleht.

Uus jäähall peaks tulema Pärnu kesklinnas asuvast Port Arturi kaubamajast umbes 300 meetri kaugusele Pärnu jõe äärsele tühermaale, Riia maantee endise pesumaja tagusele platsile.

Kui Tõnu Eapostil tekkis mõte ehitada Eestisse korralik jäähall, siis jäi tema pilk kohe pidama Pärnule. 'Ah, et miks Pärnu? Pärnu on nii ilus koht. Ma olen mitu korda proovinud siin linnas elada, aga pole pidama jäänud,' räägib Eapost. 'Ehk siis, kui Pärnu saab jäähalli, jään sinna pikemaks. Esmatähtis on see, et eestlased saaksid oma kasutusse veel ühe aasta ringi tegutseva jäähalli, kus kasvatada uusi hokimängijaid ja iluuisutajaid. Praegu on see võimalus vaid Narvas, Kohtla-Järvel ja Tallinnas.'

Jäähalli ehitamise organiseerimiseks asutas Eesti Jäähoki Föderatsiooni juhatusse kuuluv Tõnu Eapost osaühingu Kristland. Projekt on kavas tellida Soomest, ehitajad palgata kohapealt. Kuna hall tuleb Pärnu südalinna ja peab harmoneeruma sealse vanaaegse hoonestusega, siis võib selle arhitektuuriline välislahendus kujuneda tavapärastest jäähallidest veidi erinevaks.

Tribüünil 2000 kohta Halli pikkuseks on kavandatud ligikaudu 60 meetrit ja laiuseks 30 meetrit. Tribüünikohti peaks seal olema umbes 2000 ja parklas ruumi kuni 170 autole. Peale sportimise on plaan kasutada halli konverentsikeskusena.

Hetkel kuum