Ülo Toomsalu • 6. oktoober 2000 kell 6:18

Uus toetuste kord kärbib inimeste sissetulekuid

Tallinna uus toimetulekutoetuse kord tekitab inimestes teadmatust, kuhu neil tuleb pöörduda ja milliseid dokumente esitada, ning kahandab tagatipuks veel paljude toetusesaajate sissetulekut, kirjutab Postimees.

Oktoobrist käivitunud uus toetuste kord sunnib senisest palju rohkem inimesi viima iga kuu linna hoolekandeosakondadesse tõendeid sissetuleku ja elamiskulude kohta.

Samuti lõpetasid osakonnad eluasemetoetuse maksmise ja väljastavad vaid toimetulekutoetust, mis hinnanguliselt kasvatab toimetuleku piiril olevate perede arvu ligi kolmekordseks ehk kuni 15 000ni.

Hoolekandeosakonna juhataja Koit Nõlvaku sõnul on paljud inimesed tulnud kas valesse teeninduspunkti, pole toonud kõiki dokumente või jääb neil pärast eluasemekulude tasumist kätte üle 500 krooni, mistõttu nad toetust enam ei saa.

Nõlvaku hinnangul on toetuse taotlejaid praegu veel vähe, sest kütteperiood pole alanud.

'Varem sai Lasnamäel toimetulekutoetust 1400 inimest, nüüd hakkab tõenäoliselt saama 5000-6000 inimest,' lausus ta. 'Riik peaks ka kindlasti tõstma toimetuleku piiri, sest selle rahaga ei tule lihtsalt välja.'

Hetkel kuum